Monika5
19.01.08,12:38
Potrebovala by som poradit s nasledovnym problemom.
Predmetom podnikania nasej spolocnosti je poskytovanie sluzieb, ale v niektorych prevadzkach je mozne zakupit si aj knihy. Nasi klienti to robia zriedkavo, ale stane sa...
Prave sme zistili, ze na konci roka sme sice v systeme zmenili pre knihy dan z 19% na 10%, ale nezadefinovali sme tuto zmenu do fiskalnych modulov. Zakaznik si chcel kupit knihu, pracovnicka zadala polozku do pokladne, ale nebola schopna vytlacit ucet, nakolko fiskalny modul neakceptoval 10% dan.
Volali sme vyrobcovi fiskalnych modulov ktore pouzivame a ten nam povedal, ze mame spravit mesacnu zavierku a nasledne ma technik upravit danove polozky vo fiskaloch (ide to vraj spravit az po urobeni mesacnej zavierky).
Moja otazka znie, mozeme urobit mesacnu zavierku z tohoto dovodu aj v strede mesiaca a nasledne riadne/znovu na konci mesiaca? Pripadne ako postupovat v tejto situacii?

Dakujem vam za rady.:(
KEJKA
19.01.08,11:41
ak budete mať záznam o technickom zásahu, čo zrejme budete mať, nemôže byť problém. Urobíte si dve mesačné uzávierky, riadne to zapíšete do knihy ERP.