jamis
19.01.08,16:18
Pri ročnom prevode - doplnenie uzávierkových zápisov sa mi v rámiku objavuje toto oznámenie:

TYPY DPH: Táto operácia sa nedá vykonať na zatvorenom datasete.


Nevie mi niekto povedať čo to znamená a čo s tým mám robiť ?
Zoltán Kovács
19.01.08,15:23
Toto som našiel na ich stránke:

Číslo otázky:177 Dátum: 17. 3. 2005Otázka:Chybové hlásenie "Táto operácia sa nedá vykonať na zatvorenom datasete" (Vizuálny systém)
Odpoveď:Toto hlásenie môže program vypísať v prípade, že dáta zo staršej verzie neboli korektne prevedené do verzie novšej.

Je potrebné reštartovať počítač, spustiť scandisk a po spustení programu v menu Údržba dát spustiť funkciu Opraviť indexy a cez tlačítko Údržba dát funkciu Optimalizovať dáta.
Ak uvedené funkcie problém nevyriešia, v menu Údržba dát / tlačítko Údržba dát spustite funkciu Prevod dát / Zo staršej verzie. Táto funkcia spustí opakovaný prevod dát zo strašej verzie.
V prípade, že by problém naďalej pretrvával, pravdepodobne sú Vaše dáta poškodené. Je nutné, aby ste ich poslali na opravu.
Dáta odzálohujete v menu Údržba dát / Zálohovať dáta - vytvorí sa súbor MRPDATA.PHC a tento vložte ako prílohu mail-u.
Pripíšte stučný popis problému a uveďte celé číslo verzie Vášho programu ( napr. 4.20 (358) ) a sériové číslo programu, ktoré nájdete v menu Pomoc / O programe.
jamis
19.01.08,15:38
No skúšala som to, ale nič.
Budem to teda musieť zasa poslať. Podobný problém mi nastal aj v práci, kde mi pre zmenu nenarátal výkaz ziskov a strát. Pracovníci MRP bolo pohotoví. Po zaslaní súboru som to mala za 15 minút opravené.
jamis
19.01.08,15:53
Už som to vyriešila.
Nainštalovala som najnovšiu verziu 5.20 /491/ a už to ide bez problému.
lenkak
19.01.08,17:46
Ináč keď Ti vypísalo chybu pokračovať sa nedalo?
Pri každej chybe treba spustiť : opraviť indexy, optimalizovať data, ináč ak to nepomôže, už iba pomôže upgrade programu, ak ani to nie, tak už len programátori z mrp.
jamis
19.01.08,18:02
Ináč keď Ti vypísalo chybu pokračovať sa nedalo?
Pri každej chybe treba spustiť : opraviť indexy, optimalizovať data, ináč ak to nepomôže, už iba pomôže upgrade programu, ak ani to nie, tak už len programátori z mrp.

pokračovať sa dalo, len som sa zľakla čo to je, nakoľko robím prvý rok PU a som ešte z toho všetkého vyplašená.
lenkak
19.01.08,18:06
tak som predpokladala
nič neboj, žiadne plašenie, mrp sa dá zvládnuť v pohode. Stačí trošku trpezlivosti. Čo nebudeš vedieť, na Porade sa vždy nájde niekto kto pomôže. Alebo niečo odporučí.
jamis
19.01.08,18:12
Ja s tým tak troška počítam, lebo PU som nikdy nerobila a teraz som do toho spadla rovnými nohami. Musela som začať v práci /ak som si nechcela hľadať iné zamestanie/ a na dôvažok som si ešte jedno zobrala aj externe, aby som sa lepšie "zacvičila".

Vopred ďakujem všetkým poraďákom za ich pomoc.
jamis
22.01.08,14:51
A zasa problém.
Súvahu mi v 1 časti naráta iba 2 strany /má ich byť 6/.
Nevie náhodou niekto, kde je problém ?
Akosi mám samé trable a tuším to ani nikdy nedokončím.
jamis
22.01.08,18:33
A zasa problém.
Súvahu mi v 1 časti naráta iba 2 strany /má ich byť 6/.
Nevie náhodou niekto, kde je problém ?
Akosi mám samé trable a tuším to ani nikdy nedokončím.

NEVIE NIKTO PORADIŤ ?
lenkak
22.01.08,18:38
Zatvor program MRP, naspäť otvor, vyskúšaj znovu. Ak nepomôže skús potom nainštalovať novú verziu, ak nie je novšia proti tej čo máš, tak preinštaluj tú poslednú verziu.
Zoltán Kovács
22.01.08,18:40
NEVIE NIKTO PORADIŤ ?
Máš nastavenú súvahu v skrátenej forme, ktorá má 2 strany. Nastav si pri výbere zostavy typ 2 - v plnom rozsahu.
jamis
22.01.08,18:45
Máš nastavenú súvahu v skrátenej forme, ktorá má 2 strany. Nastav si pri výbere zostavy typ 2 - v plnom rozsahu.

Ďakujem, už to šlape.
Ktovie kedy by som na to prišla sama.

Ešteže existuje porada a ochotní poraďáci.
Zoltán Kovács
22.01.08,18:46
Ďakujem, už to šlape.
Ktovie kedy by som na to prišla sama.

Ešteže existuje porada a ochotní poraďáci.

To isté som preskákal aj ja asi pred 3 rokmi, keď som prešiel na win verziu. Len vtedy som na to bol sám.