KIKA28
19.01.08,20:48
prosím pomôžte mi moje dvojročné dieťa mi počas spúštania pc.zadalo nejakú klávesovú skratku a preinštalovalo mi windows do anglického jazyka.je to originál verzia,bola v slovenčine. ak existuje naspať nejaká skratka tak mi prosím pomôžte.
bryan
19.01.08,20:06
to co hladas, je Slovak Language Interface Pack (LIP).
Ja som zastanca EN systemov, takze tvoje dieta je z mojho tabora. :)

http://www.microsoft.com/slovakia/windows/xp/lokalizacia/lokalizacia_04.mspx

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=0db2e8f9-79c4-4625-a07a-0cc1b341be7c&DisplayLang=sk
bryan
19.01.08,20:07
prv nez zacnes instalovat, skus este jeden restart PC, mono ste len v dakom inom mode (napriklad safe mod?)
KIKA28
19.01.08,20:07
dakujem človek sa učí na vlastných chybách. pozriem dám vedieť.
KIKA28
19.01.08,20:08
práveže som aj reštartla ale nič. tam sa proste pred tým ako zadám heslo užívatela niečo načítalo a bolo
bryan
19.01.08,20:24
tak si skus stiahnut tu slovensku LIP a nainstalovat znova. nic tym nepokazis.

alebo doporucujem arabsky LIP, uz to bude len pre tvoje dieta :)
Katabaticky
20.01.08,10:50
skoda ze si restartovala... dalo sa to vratit spat navratom na poslednu konfiguraciu systemu ale uz je to v pase :)
KIKA28
20.01.08,12:05
TEN LIP mi nejde prevziať lebo chce overenie pravosti a neviem prečo ked dám na overenie alternatívnym sposobom tak ma hodí na icq search a tam mi píše či som to dobre zadala nemožem sa dopracovať k tomu stiahnutiu. kde robím chybu. alebo je to v hlave tá chyba. :mad:
robovi
20.01.08,12:38
TEN LIP mi nejde prevziať lebo chce overenie pravosti a neviem prečo ked dám na overenie alternatívnym sposobom tak ma hodí na icq search a tam mi píše či som to dobre zadala nemožem sa dopracovať k tomu stiahnutiu. kde robím chybu. alebo je to v hlave tá chyba. :mad:
http://uloz.to/152184/LIPSetup.zip Tu to je ulozene.
KIKA28
20.01.08,13:09
vypísalo mi že balík windows language pack je už v systéme nainštalovaný a že si ho mám odinštalovať a potom začať s inštaláciou slovak interface pack mám to spraviť?
robovi
20.01.08,13:16
Mno uz je to jedno, tak treba skusit. Mozno to pomoze. Aj tak s tebou winy hovoria po anglicky. Prast jako uhod.
Chobot
20.01.08,19:26
prosím pomôžte mi moje dvojročné dieťa mi počas spúštania pc.zadalo nejakú klávesovú skratku a preinštalovalo mi windows do anglického jazyka.je to originál verzia,bola v slovenčine. ak existuje naspať nejaká skratka tak mi prosím pomôžte.

Ak máš nainštalovaný LIP, tak stačí si nastaviť jazyk cez nasledovné menu:

START > Nastavenie > Ovládací panel > Miestne a jazykové nstavenia > v záložke Jazyky > v ponuke Jazyky používané v ponukách a dialógových oknách vybrať jazyk slovenčina.

Ak to máš v angličtine (čo asi teda máš) tak to je v menu:

START > Control Panel > Regional and Language Options > Languages > Language used in menus and Dialoges

Mali by sa názvy v menu prehodiť na slovenčinu po reštarte.
bryan
21.01.08,23:23
Chobot, akozto pravdepodobny user LIP verzie, popisal spravne.
Ja ako odporca mutantov som viac nevedel...
Verim len, ze porada ti dala odpoved skor ako by si dostala z hotline vyrobcu :)
KIKA28
22.01.08,11:15
jasné ďakujem všetkým poradcom,hurá podarilo sa dieťa má zakaz isť bližšie ako na meter. dúfam že som Vám nezožrala nervy
adomil
31.01.08,17:05
To iste sa mi stalo v XP po preinstalovani ovladacov grafiky.
XP skocilo do anglictiny a neviem to nijako dat do SK.
Skusal som aj jeden navod cez registre ale nepomohlo. Slovencinu instalovat tam nepusti, hlasi ze uz ju ma nainstalovanu. Prepnut na SK ...sa da neviem ako a odinstalovat slovencinu je asi nemozne.
Katabaticky
31.01.08,21:32
navod ako to prepnut mas o par prispevkov vysie :rolleyes:
adomil
01.02.08,15:00
Pozeral som aj ten navod vyssie...
Podla horeuvedeneho navodu je tam nastavena slovencina, ale Xp je stale anglicke.
Chobot
01.02.08,21:11
Pozeral som aj ten navod vyssie...
Podla horeuvedeneho navodu je tam nastavena slovencina, ale Xp je stale anglicke.

Ak sa zmena neprejavil ani po reštarte systému a skutočne tam máš nastavenú slovenčinu, tak asi budeš musieť reinštalovať LIP.

Ale pre istotu sa ešte spýtam, aké iné ponuky jazykov okrem angličtiny tam v tom rolovacom okienku ešte máš?
Katabaticky
01.02.08,23:30
Zvol namiesto slovenciny anglictinu -> restartuj -> zvol namiesto anglictiny slovencinu -> restartuj a malo by to ist :)
002jjj
09.07.08,11:01
Chcem sa spítať ci je to mozne odinstalovat celý windows a potom ho tam zase nainstalovat vlastne nanovo diki :-)))))))))))))
Katabaticky
09.07.08,13:08
ano hovori sa tomu preinstalovanie operacneho systemu ;)
Pakaar
18.07.08,01:27
Skus najst CD - Slovak Interface Pack , lebo XP-cka su standardne vsetky s Anglickym jadrom - chvaala bohu - Vista uz nie, alebo skus Start - Prislusenstvo - systeemove nastroje - obnovenie systeemu

Start - Accessories - System tools - System restore ?? uz nefim v Eg presne

abo skus najst image - subory *iso , *.img...... daqde na fore a nainstaluj

Soj
Hint. Shift + ctrl na lavo meni klavesnice hh
ranko
02.10.08,12:11
zdravim, k teme som sa dostal cez google tak sa prizivim:) ide o to ze sa chystam obut do bociku XP ,,ale neviem ako je to s jazykmi... ked napr.kupim cesku verziu je mozne tam obut slovencinu? mam doma napr.slovencinu na cd k windows ale na sp2,da sa pouzit aj na sp3?
Chobot
02.10.08,22:38
zdravim, k teme som sa dostal cez google tak sa prizivim:) ide o to ze sa chystam obut do bociku XP ,,ale neviem ako je to s jazykmi... ked napr.kupim cesku verziu je mozne tam obut slovencinu? mam doma napr.slovencinu na cd k windows ale na sp2,da sa pouzit aj na sp3?


Service Pack nemá nič spoločné s jazykovou verziou. Na to, aby si mal príslušnú jazykovú verziu WinXP, potrebuješ mať Language Interface Pack (tzv. LIP) pre príslušný jazyk. AK si kúpiš slovenské Windows, tak slovenský LIP dostaneš v krabici. Dá sa to aj stiahnuť z interenetu, ale musíš pohľadať.

Len neviem,či sa dá slovenský LIP nainštalovať na české WinXP. Ale myslím, že by to malo ísť.
RudyB
04.10.08,07:27
skús cez start prejsť na ovládací panel, ďalej na miestne jazykové nastavenia a tam prepnúť všetko na slovenčinu je možné, že ti to nepôjde lebo ťa bude pýtať balík s jazykovým rozhraním, doinštaluj ho z CD.
slabikar
04.10.08,08:30
na tvojom mieste sa bojim aby dieta nenaburalo Pentagon :)