safecom
19.01.08,21:21
Dobrý večer, chcela by som požiadať o radu ako mám vystaviť faktúru. Som konateľom firmy - platca DPH, česká spoločnosť si objednala vykonanie servisu na trezore, ktorý je však na Slovensku a neviem či faktúru za takéto služby vystaviť s rozpisom DPH alebo bez DPH. Pokúšala som sa získať túto informáciu aj na príslušnom DÚ, kde mi bolo povedané, že by som DPH mala rozpísať, ale pre istotu mám požiadať daňové riaditeľstvo o metodické usmernenie a čakať 30 dní na odpoveď, čo žiaľ nemôžem. Ak niekto vie, prosím poraďte. ďakujem.
Monika Kováčová
19.01.08,20:26
par. 16 (7) Miestom dodania služieb, ktorými sú ocenenie hnuteľného hmotného majetku a práce na hnuteľnom hmotnom majetku, ak sa vykonajú pre odberateľa, ktorý je identifikovaný pre daň v členskom štáte inom, ako je členský štát, kde sa práce fyzicky vykonajú, je členský štát, ktorý pridelil odberateľovi identifikačné číslo pre daň, pod ktorým sa mu služba dodala; ak sa tovar neodošle alebo neprepraví mimo členského štátu, v ktorom sa služby fyzicky vykonali, je miestom dodania služby členský štát, v ktorom sa služby fyzicky vykonali.


ak ti niečo nieje jasné z citácie zákona, pýtaj sa ďalej
safecom
19.01.08,20:40
Ďakujem.