vladox
19.01.08,23:16
dobrý deň,
som nájomcom nebytových priestorov a potreboval by som poradiť či musím po odoslaní žiadosti o skončenie nájmu prenajímateľovi z mojej strany z dôvodu straty spôsobilosti (zrušenia živnosti) je to jediná možnosť ako ten nájomný pomer ukončiť, platiť ešte 3 mesiace nájom keďže je v zmluve dohodnutá 3 mesačná výpovedná lehota a zmluva je na dobu určitú. Nikde som tu nenašiel ako má vyzerať, čo konkrétne má obsahovať žiadosť o skončenie nájmu, je nato nejaké tlačivo ?
vladenl
23.01.08,18:10
Podľa zákona o nájme nebytových priestorov môže nájomca písomne vypovedať zmluvu uzavretú na určitý čas pred uplynutím dojednaného času, ak a) stratí spôsobilosť prevádzkovať činnosť, na ktorú si nebytový priestor najal;

Takže hlavne napíš prenajímateľovi (písomne) výpoveď a uveď dôvod z akého uvedenú zmluvu vypovedáš.

Pre príklad:

Vec: Výpoveď

Vážený ...... (prenajímateľ)

V súlade s § 9 odsek 3 písmeno a zákona č. 116/1990 Zb. o nájme a podnájme nebytových priestorov týmto vypovedám zmluvu o nájme .... uzatvorenú dňa ...... medzi ..............ako prenajímateľom a ............. ako nájomcom.

S pozdravom

...... (nájomca)


ps: Výpovedná lehota je tri mesiace, ak nebolo dohodnuté inak; počíta sa od prvého dňa mesiaca nasledujúceho po doručení výpovede.

Áno, ešte tri mesiace budete musieť platiť nájom, ak ste sa v zmluve nedohodli inak. (ale priestor môžete samozrejme tie tri mesiace užívať ako predtým)
vladox
24.01.08,17:28
ďakujem za radu