Hama
20.01.08,09:01
Dobry den,

chcela by som sa poradit: ci uroky z uveru z materskej spolocnosti su danovo uznane az po zaplateni. Uver nebol na nic konkretne.

Vopred dakujem
Alena Šimová
02.05.08,07:07
podľa mňa nie je podmienka zaplatenia. Podmienka zaplatenia je len pri úrokoch z omeškania. Pri úrokoch z pôžičky by možno pripadalo do úvahy len posúdenie výšky úrokov, ak by išlo o zahraničnú matku.
Vladimír Ozimý
02.05.08,07:11
podľa mňa nie je podmienka zaplatenia. Podmienka zaplatenia je len pri úrokoch z omeškania. Pri úrokoch z pôžičky by možno pripadalo do úvahy len posúdenie výšky úrokov, ak by išlo o zahraničnú matku.

plne súhlasím s odpoveďou...len k tej prepojetosti výšky úrokov...je pravda že v par. 17 ods. 5 máme zadefinovanú zahraničnú závislú osobu a nie tuzemskú...na druhej strane je veľa ustanovení v zákone ktoré mi hovoria že aj tuzemské prepojené osoby by si mali dávať pozor na to ako stanovia výšku úrokov...veľa daňových úradov to napadá a je to ťažko obhajiteľné ak nie ste podkutú paragrafmi...
jaja99
02.05.08,07:28
Úroky z pôžičky účtované materskou firmou sú daňovo uznané.
Sú tieto úroky aj platené?
Ak nie, treba dať pozor na nové ustanovenie platné od 1.1.2008 - ak záväzok znížil základ dane a je viac ako 3 roky po lehote splatnosti je pripočítateľnou položkou k základu dane