mkascak
20.01.08,10:54
ahoj vsetci poradcovia.mam jednu otazku.chcel by som si zobrat zariadenu kaviaren do prenajmu.ake doklady mi k tomu treba a ci mi staci k tomu iba zivnostensky list alebo musim mat este nieco viac.ak moste tak mi niekto poradte ci sa to oplati .alebo je to vela papierovania dakujem s pozdravom radte ake doklady mi treba a co a ako.
ekopo
20.01.08,10:24
Najskôr by som sa pozrel na to, prečo niekto "púšťa" kaviareň. Žeby bola nerentabilná? Aká je poloha v mieste. Či má parkovné miesta. Je v okolí sídlisko? Ako dlho je tam? atď. Potom, keď si odpovieš kladne, tak vybaviť potrebné povolenia je to najmenšie.
mkascak
20.01.08,16:59
na vsetky tvoje otazky odpovedam kladne.a k tomu papierovaniu je to velmi zdlhavi proces.a ake papiere mi k tomu bude treba.dufam ze nebude to moc papierovania zatial v daka
mysimis
20.01.08,17:09
Dnes vybaviť ŽL nie je problémom. Zájdeš si na živnostenský úrad podľa trvalého pobytu a požiadaš o vydanie živnostenského listu. ŽÚ vyžiada aj register trestov, prihlási Ťa do ZP a na DÚ. Ty si nahlásiš akurát prevádzku na základe nájomnej zmluvy. Následne si vybavíš hygienu a colný úrad.
tetrisss
20.01.08,17:42
Pokial chces prevadzkovat kaviaren, je to viazana zivnost, to znamena, ze musis byt vyuceny napr casnik, musis mat zamestnancov, ktori maju aspon hygienicke minimum. Po vybaveni zivnosti si musis zaregistrovat pokladnu, prihlasit sa na CU, ak budes predavat alkohol a vybavit hygienicke povolenie, o dodavatelov nie je nudza, horsie to bude so zakaznikmi, ale to je otazka, na ktoru si neodpovedal, preco niekto pusta kaviaren, je to majitel objektu?
lenkak
20.01.08,18:20
...a nezabudnúť, aj o účtovníctvo sa postarať.