shane26
20.01.08,10:59
Vdaka svojej neznalosti,som fotky uložené v počítači ,omylom napálila na DVD s programom DVD Maker. Teraz však logicky nie je možné s fotografiami pracovať. Existuje nejaky program, ktory by mi fotky vrátil do predchádzajúcej podoby? Dakujem
Katabaticky
20.01.08,10:55
co znamena neje mozne pracovat?
nepride mi to take logicke ako tebe tak trosku obsirnejsie o probleme ;-)

asi uz nemas fotky?
a nezobrazuju sa ti na tom dvd ako subory alebo ako to vyzera nerobim z danym programom a neviem co to spravilo preto musis trosku hlbsie popisat problem ;) kedze ho ani nebudem instalovat kvoli takejto hluposti ak to nebude nevyhnutne

no tak sup sem s tym

1. co spravi to dvd ked to strcis do mechaniky... (ide / nejde sputit?)
2. co vidis na dvd ked ho otvoris cez tento pocitac?
3. ksm sa ti podeli fotky z pocitaca po napaleni?
... mozes aj nieco pridat vlastne nejaky pokec ;)
kolbasky
20.01.08,17:24
Skús si v tom programe editovať fotky ak sa dajú.Aký máš program.Skús nám dať názov programu.:)
shane26
23.01.08,11:17
Súbor som si z DVD stiahla späť do počítača,názov priečinku sa mi zobrazuje ako VIDEO_TS.Po otvorení je tam množstvo súborov dvoch druhov.Jeden druh má v koonke "typ" vypísaný program "Windows media player".Po otvorení naskočí tabuľka, ktorá informuje, že vybratý súbor má príponu (.BUP), ktorú nedokáže prehrávač Windows media player rozpoznať. Druhý druh súborov má v kolonke "typ" vypísané "súbor VOB", po kliknútí na otvorenie sa mi automaticky otvorí program Windows media center,kde však tieto súbory neviem nájsť. V prípade, ked vložím DVD do počítača dá sa mi obsah DVD prehrať rovnako ako filmy. Fotky editujem v programe Windows fotogaléria,ktorý bol súčasťou mojho operačného systému Vista Home Premium. Mala som z netu skúšobne stiahnutý Zoner Photo Studio 10,kde som tiež rôznymi spôsobmi skúšala fotky dostať do tohto programu,ale nešlo to. DVD mi vlastne funguje len ako film,ktory možem pozerať aj v telke. Originál fotiek sa mi vymazal, lebo som mala problém s notebookom, preto bolo potrebné preinštalovať operačný systém.
Braňo
23.01.08,11:23
Aha, Ty si skonvertovala fotografie do filmu a vzniklo Ti DVD s filmom. Žiaľ nepoznám softvér, s ktorým sa dá film spätne prekonvertovať do jednotlivých fotiek.
Chobot
23.01.08,11:26
Súbor som si z DVD stiahla späť do počítača,názov priečinku sa mi zobrazuje ako VIDEO_TS.Po otvorení je tam množstvo súborov dvoch druhov.Jeden druh má v koonke "typ" vypísaný program "Windows media player".Po otvorení naskočí tabuľka, ktorá informuje, že vybratý súbor má príponu (.BUP), ktorú nedokáže prehrávač Windows media player rozpoznať. Druhý druh súborov má v kolonke "typ" vypísané "súbor VOB", po kliknútí na otvorenie sa mi automaticky otvorí program Windows media center,kde však tieto súbory neviem nájsť. V prípade, ked vložím DVD do počítača dá sa mi obsah DVD prehrať rovnako ako filmy. Fotky editujem v programe Windows fotogaléria,ktorý bol súčasťou mojho operačného systému Vista Home Premium. Mala som z netu skúšobne stiahnutý Zoner Photo Studio 10,kde som tiež rôznymi spôsobmi skúšala fotky dostať do tohto programu,ale nešlo to. DVD mi vlastne funguje len ako film,ktory možem pozerať aj v telke. Originál fotiek sa mi vymazal, lebo som mala problém s notebookom, preto bolo potrebné preinštalovať operačný systém.

Jáááj, tak ty si si z tých fotiek urobila galériu a napálila si to na DVD vo formáte, ktorý je určený pre DVD prehrávače. Tie .vob súbory sú na prehrávanie obrazu na DVD prehrávači ako prezentácia.

Neviem, ako teraz z toho dostaneš späť jednotlivé fotky, to som ešte nerobil. Otvor to v nejakej aplikácii, v ktorej to ide otvoriť a skús to dať "Uožiť ako..", či ti ponúkne nejakú inú možnosť.

Pre budúcnosť je dobré ponechať si originály fotiek - teda zdrojové súbory, ale to už teraz asi vieš.:rolleyes: