FIFA
20.01.08,11:40
Vie mi prosím niekto poradiť, akým spôsobom sa v JÚ v pohode vymeria DPH z EÚ pri pokladničnom doklade? V zázname mi túto funkciu neuvádza.
Kája.
20.01.08,15:38
V pokladničnom doklade to nejde, musíš si to spraviť ručne v interných dokladoch.
FIFA
21.02.08,14:35
Prosím Vás kde mám chybu? Samozdanenie DPH z EÚ sa mi v Daňovom priznaní v JÚ vôbec nezapočíta a ani v podkladoch k DPH sa mi interné doklady neukážu.Prosím viem mi niekto povedať kde mám chybu alebo kde si treba niečo nastaviť...hladám,hladám a nieviem nájsť. v PÚ mi to funguje tak ako má.
Kája.
21.02.08,15:43
Napíšte postup ako vykonávate samozdanenie.
ranelx
22.02.08,08:07
Ja by som doklad - paragón dal do záväzkov a tam cez záznam - Vymerať DPH EU vytvoril Interné doklady.
ranelx
22.02.08,08:09
Ide to aj agende Ostatné záväzky.
Dada
22.02.08,08:24
Prosím Vás kde mám chybu? Samozdanenie DPH z EÚ sa mi v Daňovom priznaní v JÚ vôbec nezapočíta a ani v podkladoch k DPH sa mi interné doklady neukážu.Prosím viem mi niekto povedať kde mám chybu alebo kde si treba niečo nastaviť...hladám,hladám a nieviem nájsť. v PÚ mi to funguje tak ako má.

Máš vo vygenerovaných interných dokladoch nahodené správne členenie DPH?
FIFA
22.02.08,08:27
Zaúčtujem si v Prijatých fa faktúru s členením DPH:PD nad EU a potom cez záznam vymeranie DPH EU vytvorím interné doklady. Len ked ich idem uložiť sa mi vyhodí tabulka že nie som plátca DPH k tomuto dátumu a hned mi to členenie DPH zruší, čím sa mi to nezapičíta do priznania DPH. Prosím, kde robím chybu...postupujem presne ako v PÚ len si myslím,že v JÚ asi niečo nemám nastavené a neviem kde a čo?
Dada
22.02.08,08:57
Zaúčtujem si v Prijatých fa faktúru s členením DPH:PD nad EU a potom cez záznam vymeranie DPH EU vytvorím interné doklady. Len ked ich idem uložiť sa mi vyhodí tabulka že nie som plátca DPH k tomuto dátumu a hned mi to členenie DPH zruší, čím sa mi to nezapičíta do priznania DPH. Prosím, kde robím chybu...postupujem presne ako v PÚ len si myslím,že v JÚ asi niečo nemám nastavené a neviem kde a čo?

A máš v nastaveniach nahodené, že si platca DPH?
Do prijatej faktúry nahadzuješ PN, nie PDnad EU, potom cez záznam vytvoríš interné doklady a tam na jednom je členenie DPH DDnadEU a na druhom PDnadEU.
FIFA
22.02.08,09:43
V nastaveniach mám,že sme plátci DPH a pri vymeraní DPH mám členenie DDnad EU a PDnadEU...len nechápem prečo do faktúry mám dávať PN? Ja dávam PDnadEU...ale tak to dávam aj v podvojnom účtovníctve a všetko mi funguje a sedí. V jednoduchom účtovníctve mi to v priznaní DPH nezapočítava a to neviem pochopiť prečo
ranelx
22.02.08,11:37
DDnad EU a PDnad EU je len v interných dokladoch, v zaväzkoch PN. Pri vymeraní dávaš dobrý dátum a predkontáciu výdavkov ?
ranelx
22.02.08,11:40
Zaúčtujem si v Prijatých fa faktúru s členením DPH:PD nad EU a potom cez záznam vymeranie DPH EU vytvorím interné doklady. Len ked ich idem uložiť sa mi vyhodí tabulka že nie som plátca DPH k tomuto dátumu a hned mi to členenie DPH zruší, čím sa mi to nezapičíta do priznania DPH. Prosím, kde robím chybu...postupujem presne ako v PÚ len si myslím,že v JÚ asi niečo nemám nastavené a neviem kde a čo?
Podľa toho, že Ti vyhodí hlášku, že k aktualnemu dátumu nie si plátca DPH, asi tak je nejaký problém z dátumom vymerania DPH EU.
cloe
22.02.08,11:53
Ešte je jedna možnosť, že chyba nie je dátume, ale v tom, že pri použitej predkontácii, máš nastavené ako plnenie bez DPH. Pozri sa akú máš predkontáciu pre samozdanenie.
Heni
11.03.08,20:21
pri tom vymeraní DPH z EÚ, ked sa v Pohode vytvoria na každé takéto vymeranie dva interné doklady - zvyknete si ich vytlačiť? alebo len knihu int. dokladov?

tlačiť po jednom - to sa mi zdá veľa, hľadala som takú funkciu, ako pri pokl. dokladoch, že tlačiť zaradom, napr. 3 ks na jeden list papiera a ništ...
cloe
11.03.08,20:28
Súhlasím s tebou, že by sa zišla taká funkcia, aby sa dali tlačiť interné doklady za sebou. Ja ich tlačím jednotlivo a to ešte k tomu 2x. Jeden krát prikladám k faktúre a jedenkrát osobitne do interných dokladov.
Ale možno by stačila tlačová zostava, ktorá je úplne dole v Kontrolných zostavách - Zaúčtovanie dokladov.
jamajka
11.03.08,20:32
pri tom vymeraní DPH z EÚ, ked sa v Pohode vytvoria na každé takéto vymeranie dva interné doklady - zvyknete si ich vytlačiť? alebo len knihu int. dokladov?

tlačiť po jednom - to sa mi zdá veľa, hľadala som takú funkciu, ako pri pokl. dokladoch, že tlačiť zaradom, napr. 3 ks na jeden list papiera a ništ...


Minulý rok som tlačila každý zvlášť, ale ako ty vravíš bolo toho veľa, tento rok som sa rozhodla, že budem tlačiť iba jednu zostavu. Ak nepôjdeš cez tlačové zostavy, ale vyselektuješ si v agende interných dokladov iba interné doklady týkajúce sa samozdanenia, vyberieš si správne stĺpce a dáš priamo tlač tabuľky, malo by to stačiť. Preto som si začala aj inak číslovať interné doklady na samozdanenie. Hádam to bude stačiť, nie?
Heni
11.03.08,20:34
neviem nájsť ani vyvolať zostavu zaúčtovanie dokladov pre interné doklady :confused:
iba pre pokladn. doklady som to našla :mee:
Heni
11.03.08,20:36
Minulý rok som tlačila každý zvlášť, ale ako ty vravíš bolo toho veľa, tento rok som sa rozhodla, že budem tlačiť iba jednu zostavu. Ak nepôjdeš cez tlačové zostavy, ale vyselektuješ si v agende interných dokladov iba interné doklady týkajúce sa samozdanenia, vyberieš si správne stĺpce a dáš priamo tlač tabuľky, malo by to stačiť. Preto som si začala aj inak číslovať interné doklady na samozdanenie. Hádam to bude stačiť, nie?
Majka, tlač tabuľky? exportovala si ju najprv do excelu? to by bolo riešenie... ale to je vlastne potom tá kniha interných dokladov, a tú som vytlačila... nejaké také jednotlivé doklady povytláčať by sa patrilo... :)
jamajka
11.03.08,20:45
Majka, tlač tabuľky? exportovala si ju najprv do excelu? to by bolo riešenie... ale to je vlastne potom tá kniha interných dokladov, a tú som vytlačila... nejaké také jednotlivé doklady povytláčať by sa patrilo... :)

Heni, nemusíš to exportovať do excelu, vyber si iba správne stĺpce: firma, dátum, členenie dph, predkontácia, dph a základ pre dph a daj tlač tabuľky.
Neviem, či to bude stačiť pri prípadnej kontrole, mne to zatiaľ pre moje potreby stačí. Za minulý rok mám 412 dokladov o nadobudnutí, to je už fakt škoda papiera.
Heni
11.03.08,20:48
Heni, nemusíš to exportovať do excelu, vyber si iba správne stĺpce: firma, dátum, členenie dph, predkontácia, dph a základ pre dph a daj tlač tabuľky.
Neviem, či to bude stačiť pri prípadnej kontrole, mne to zatiaľ pre moje potreby stačí. Za minulý rok mám 412 dokladov o nadobudnutí, to je už fakt škoda papiera.
dakujem za tip, prípadne potom vytlačím jednotlivé ID ak to budú požadovať...
ranelx
16.03.08,19:20
Interné doklady - tlačové zostavy- kontrolne zostavy - zfajknúť "vrátane zaúčtovania"
Heni
17.03.08,13:47
Interné doklady - tlačové zostavy- kontrolne zostavy - zfajknúť "vrátane zaúčtovania"
takúto možnosť tam nemám... kontrolné zostavy mi pri interných dokladoch neponúka tlačiť.
ranelx
18.03.08,06:53
Je to tak, táto kontrólna zostava je len v PÚ. Zišla by sa ja v JÚ, možno si to z POHODY niekto prečíta a doplnia to, aj do záväzkov a pohľadávok. Alebo musíme na nich zatlačiť.