maslonka
20.01.08,13:23
Dobry Den,

Dostal som sa do situacie v ktorej by som potreboval poradit. Zobral som stavebne sporenie (vo vyske 1M) pre svojho znameho v ktorom on figuroval ako rucitel (rucil svojim bytom). Problemy samozrejme nastali ked prestal splacat mesacne splatky. Cely pripad sa vyhrotil a doslo k exekucnemu konaniu. Moj "priatel" mal na byt uvalenu tarchu (kvoli tomu, ze bol rucitel) no aj tak sa mu podarilo prostrednictvom machinacii na bytovom podniku byt vydrazit. Z tychto penazi sa na splatenie stavebneho sporenia dostalo iba 100 000, aj ked hodnota bytu bola omnoho vacsia (byt mal pokryt cele stavebne sporenie). Zbytok celej sumy teraz exekutor vymaha odo mna, nariadil mojmu zamestnavatelovi prikaz na strhavanie z platu no neuviedol kam tie peniaze ma zamestnavatel odvadzat... Takisto povedal ze pride ku mne do bytu no na dohodnuty termin sa neukazal a od vtedy je ticho... uz 2 roky... Neviem teraz ako sa z toho zamotaneho pripadu dostat, do splatenia celej pohladavky chyba este zhruba 300 000... a tarcha je v podstate na mne... pretoze mojmu "priatelovi" nieje co zobrat...
Neviem ci sa mam ozvat exekutorovi, alebo cakat kym uplynie nejaka premlcacia doba (ak tu vobec nejaka existuje...) ...

Dakujem za akukolvek radu...
laciqua
25.01.08,18:16
Ak uplynuli 2 roky a nic sa nedeje treba sa ozvat exekutorovi lebo v priebehu exekucneho konania premlcacia doba neplynie. Nech sa to vysvetli a mas pokojny spanok. Ak exekucia stale trva - prva cesta by mala byt za pravnikom (aj vcera bolo neskoro)
maslonka
26.01.08,10:23
Dakujem