kwendi
20.01.08,14:38
Zmluvná pokuta (za oneskorené plnenie, atď...) sa fakturuje bez DPH. Viete mi ale poradiť, do ktorého riadku v daňovom priznaní DPH ju treba uviesť (r.13 - dodanie tov. a služieb s oslobodením od dane?), alebo sa neuvádza vôbec? Ovplyvňuje táto vyfakturovaná suma nejako koeficient alebo sa ním netreba zaoberať? ĎAKUJEM.
Zoltán Kovács
20.01.08,13:39
Zmluvná pokuta (za oneskorené plnenie, atď...) sa fakturuje bez DPH. Viete mi ale poradiť, do ktorého riadku v daňovom priznaní DPH ju treba uviesť (r.13 - dodanie tov. a služieb s oslobodením od dane?), alebo sa neuvádza vôbec? Ovplyvňuje táto vyfakturovaná suma nejako koeficient alebo sa ním netreba zaoberať? ĎAKUJEM.

Neuvádza sa do priznania a ani na koeficiet nemá vplyv. Nenastáva žiadne plnenie, preto to nemá s DPH nič.
KEJKA
20.01.08,13:40
zmluvná pokuta nie je za dodanie služby, ani tovaru.
Netýka sa DPH - neuvádza sa v DPH a samozrejme neovplyvňuje koeficient.
================
zhoda, sorry... si rýchlejší.............
osh
11.07.08,10:51
Deaktivačný poplatok = zmluvná pokuta? SLOVAKIA ENERGY to fakturuje aj s DPH, čiže DPH zaplatíme a nemôžeme si ju odpočítať, ano?
Vladimír Ozimý
11.07.08,10:53
Deaktivačný poplatok = zmluvná pokuta? SLOVAKIA ENERGY to fakturuje aj s DPH, čiže DPH zaplatíme a nemôžeme si ju odpočítať, ano?

prečo by mal byť deaktivačný poplatok pokuta. Ak by to bola pokuta musí byť bez DPH. Ale oni to považujú za službu súvisiacu s deaktivovaním niečoho a nazývajú to deaktivačný poplatok...Ak súvisí s podnikaním nárok na odpočet vzniká
osh
11.07.08,11:03
Na ukončení zmluvy uvádzajú deaktivačný poplatok, ktorý bude fakturovaný. A na došlej faktúre je už uvedená zmluvná pokuta.
Vladimír Ozimý
11.07.08,11:37
ak to definujú ako zmluvnú pokutu tak by som im to vrátil a každopádne bez DPH. Pokuta nie je predmetom dane. A pre vás je daňovým výdavkom až po uhradení