robovi
20.01.08,14:13
Podobny topic som uz raz zadal, ale stratil sa v hlbinach porady:(. Rad by som sa dozvedel presnu odpoved na tuto temu pripadne aj s podlozenim v nejakom pravnom predpise, aby som mohol argumentovat na prislusnej verejnej institucii.
Môže ROEP akýmkoľvek spôsobom /výmera, nacionálie zapísané na LV, podiely, atď./ ovplyvniť moje vlastnictvo k nehnuteľnosti, keď už je raz riadne zapísané na LV?:confused:

Zacina to byt totiz pre mna velmi akutne.:mee:
Zoltán Kovács
20.01.08,13:21
robovi
20.01.08,15:34
Mno, to je super, dakujem to by som si vyhladal aj ja sam, ale... ani v jednej z tych tem sa zatial relevantna odpoved nevyskytla.
olybaba
20.01.08,15:51
Pozdravujem,
treba rozlisovat pred ROEP-om dvojake listy vlastnictva :
- ked je nehnutelnost vysporiadana geometrickym planom, alebo je vlastnictvo uzatvorene na LV na 1/1 a parcela je zapisana ako C parcela na C LV, vtedy nehnutelnost nie je predmetom konania ROEP (z toho dovodu by nemalo dojst k zmenam v LV), su to vacsinou parcely v intravilane;
- ked nehnutelnost nie je zamerana geometrickym planom a parcela v katastri nehnutelnosti je vedena ako parcela E a je zapisana na E LV, vtedy je predmetom konania ROEP (zo skusenosti viem, ze pri spracovani ROEP dochadza k zmenam v udajoch zapisanych v katastri nehnutelnosti a to aktualizaciou udajov, alebo nepozornostou zhotovitela), su to vacsinou parcely v extravilane;
- kazdy ucastnik konania dostane vypis z navrhu registra na odsuhlasenie s moznostou podat pisomnu namietku, mal by byt prizvany k jej rieseniu, kde by mal dostat adekvatnu odpoved k zistenym nezrovnalostiam (doporucujem v tejto faze konania venovat pozornost obdrzanym vypisom, nakolko po schvaleni ROEP a po jeho zapisani do katastra nehnutelnosti sa zistene chyby daju opravit do 3 rokov od zapisu registra, neskor jedine sudnou cestou).
robovi
20.01.08,16:02
Rozumiem. V mojom pripade je parcela z registra E. Jedna sa o to, ze som dostal vypis z navrhu registra, kde vsak nie su uvedene ziadne zmeny voci momentalne platnemu vypisu z LV. Sice tam pribudlo na LV kopu novych vlastnikov, ktori to nemali v poriadku, ale moje podiely,vymery a nacionalie sa vobec nezmenili. Parcela sice je predmetom ROEP, ale ja podla zakona o spravnom konani nie som ucastnikom, kedze nijak neboli zmenene moje prava, alebo povinnosti v tomto konaní. Takze otazka znie, preco mam platit poplatky za ROEP, ked sa nic nezmenilo v navrhu registra voci mojej osobe, oproti momentalne platnemu LV.
olybaba
20.01.08,18:44
Robovi ............
- ked parcela je predmetom konania ROEP, kazdy vlastnik, alebo vsetci spoluvlastnici su ucastnikmi konania;
- kazda parcela predmetu konania ROEP je spoplatnena v zmysle zakona;
- zo zákona každý účastník konania je povinný zaplatiť paušálny príspevok 100 Sk a po zápise registra zaplatiť príspevok od výmery a to 100 Sk za každých začatých 400 m2 v intraviláne a 100 Sk za každých začatých 5000 m2 v extraviláne, tieto poplatky nie sú správne, platia sa zo zákona a preto sú vymáhateľné (zo skúsenosti píšem, že po 2.urgencii správny orgán odstupuje nezaplatenú pohľadávku na vymáhanie cestou súdu);
- z toho vyplyva co ? .................. zaplatenie prispevkov !!!
robovi
20.01.08,19:26
Mno, mam pocit, ze som nuteny pod tlakom okolnosti tie poplatky zaplatit:mee::mee::mee:. Ale pre istotu som teraz spisal namietku v zmysle, ktory som vyssie uviedol. Co ked motyka vystreli.:):o:cool:. Velmo pekne dakujem vsetkym diskutujucim v tomto aj v predchadzajucich prispevkoch odo mna na tuto temu. Howgh.