qwe
20.01.08,14:24
Dobry den.Mozete mi prosim Vas poradit ako mam vyrjesit kupu starej schatranej zeleznicnej stanice ktora sa uz nepouziva...Budovu by som chcel odkupit na podnikatelske uceli len neviem kam a skym to riesit o odpredaji neviete mi prosim poradit ako sa to da vyrjesit?Bol by som velmi vdacny za hocjaku pomoc lebo ja neviem ako to mam .dakujem pekny den
Zoltán Kovács
20.01.08,13:28
Treba sa obrátiť na Železnice SR, mali by byť vlastníkom.
qwe
20.01.08,14:38
Treba sa obrátiť na Železnice SR, mali by byť vlastníkom.

dakujem
Peter Briatka
21.01.08,04:59
Na generálnom riaditeľstve ŽSR Ti povedia komu budova patrí, resp. kto rozhoduje o ďalšom nakladaní s ňou. Môže sa stať, že to je aj Min. Dopravy...
zsolt69
21.01.08,15:17
Keď si zo Stredného slovenska, tak Ti viem konkrétne poradiť. Som veľmi blízko tejto téme.V určitých mestách sú Oblastné Riaditeľstvá, ktorí majú v správe žel. budovy. Ale môže byť, že táto zastávka prešla do správy na Stredisko Hospodárenia s Majetkom (SHM).
qwe
23.01.08,22:22
Keď si zo Stredného slovenska, tak Ti viem konkrétne poradiť. Som veľmi blízko tejto téme.V určitých mestách sú Oblastné Riaditeľstvá, ktorí majú v správe žel. budovy. Ale môže byť, že táto zastávka prešla do správy na Stredisko Hospodárenia s Majetkom (SHM).

Ano stredne slovensko...No ide mi len oto zesom bol s nacelniokom zeleznice a povedal mi za akych okolnoosti a tak, ale idemi oto ako zostrojim zmluvu ktora by mala obsahovat zo zaciatku prenajom preto lebo sa potrebujem prestahovat (lebo viem ze sa to bude riesit dlhsie ) a stm ze kym budem prenajme tak sa bude riesit odkupa tej nehnutelnosti kym sa to schvali na ministerstve dopravy ...ale ked sa to schvali tak aby som mal narok a bol isteny ze to bude moje po vyplateni penazi ...A chcel by som taku podmienku ze sa to pofoti a podla foto dokumentacie a vymeru sa to potom odpreda lebo je to majetok do ktoreho musim hned zo zaciatku vlozit financie aby splnalo moje normy v podnikani...a vopred sizaistit fixnu cenu odkupy (neprerobenej nehnutelnosti)lebo nerad by som platil za mne zrenovovany majetok ved viete aky su ludia vtejto dobe !.poradi mi niekto ci sa da vpodstate takato netypicka zmluva zostrojit !.dakujem
kitky
23.01.08,23:15
gwe, musis si najst pravnika, ktory ti postavi dobru zmluvu.
este predtym nez sa zmluva zacne pisat, musis sa s pravnikom a predavajucim
stretnut a dohodnut si vsetko co v zmluve ma a moze byt.
bez tohoto kroku sa nepohnes. az potom podpis zmluvu. musis mat istotu, ze zmluva je napisana tak dobre ako to potrebujes.
zsolt69
24.01.08,14:57
Ano stredne slovensko...No ide mi len oto zesom bol s nacelniokom zeleznice a povedal mi za akych okolnoosti a tak, ale idemi oto ako zostrojim zmluvu ktora by mala obsahovat zo zaciatku prenajom preto lebo sa potrebujem prestahovat (lebo viem ze sa to bude riesit dlhsie ) a stm ze kym budem prenajme tak sa bude riesit odkupa tej nehnutelnosti kym sa to schvali na ministerstve dopravy ...ale ked sa to schvali tak aby som mal narok a bol isteny ze to bude moje po vyplateni penazi ...A chcel by som taku podmienku ze sa to pofoti a podla foto dokumentacie a vymeru sa to potom odpreda lebo je to majetok do ktoreho musim hned zo zaciatku vlozit financie aby splnalo moje normy v podnikani...a vopred sizaistit fixnu cenu odkupy (neprerobenej nehnutelnosti)lebo nerad by som platil za mne zrenovovany majetok ved viete aky su ludia vtejto dobe !.poradi mi niekto ci sa da vpodstate takato netypicka zmluva zostrojit !.dakujem

Keď chceš zobrať majetok ŽSR do prenájmu, tak musíš súhlasiť s podmienkami v zmluve o prenájme. To preto, lebo ty chceš niečo kúpiť ale oni nechcú za tvojich podmienok predať. Niekedy radšej nechajú schátrať a potom zbúrať. Ale môžeš podať žiadosť priamo na odkúpenie do vlastníctva. ŽSR má vnútorné predpisy za akých podmienok sa môže predať vlastný majetok-vzdialenosť budovy od osi koľaje atď.
Keď nechceš aby všetci vedeli o ktorú stanicu sa jedná, tak napíš ssk-u.