Jelena
20.01.08,20:42
Pekný večer prajem,

firma XY postúpila vymáhanie svojej pohľadávky inkasnej spoločnosti. Nám prišla upomienka od inkasnej spol., kde je vyčíslená dlžná čiastka k 13.12.2007 vrátane úrokov z omeškania. Zaúčtovala som si teda na základe tejto upomienky úroky z omešk. 544/321. Od postupujúcej firmy teda XY prišla inventarizácia pohľ., kde však je uvedená len základná pohľadávka bez úrokov. Mám teda tie úroky účtovať, alebo nie? Volala som aj do firmy XY, že či teda evidujú tie úroky z omešk. a pani sa ma pýtala, že či sme ich už zaplatili, čo vy na to?

Ďakujem krásne vopred
Jelena
20.01.08,20:26
posúvam .... :)
Jelena
21.01.08,07:03
up...
Tweety
21.01.08,07:43
Pekný večer prajem,

firma XY postúpila vymáhanie svojej pohľadávky inkasnej spoločnosti. Nám prišla upomienka od inkasnej spol., kde je vyčíslená dlžná čiastka k 13.12.2007 vrátane úrokov z omeškania. Zaúčtovala som si teda na základe tejto upomienky úroky z omešk. 544/321. Od postupujúcej firmy teda XY prišla inventarizácia pohľ., kde však je uvedená len základná pohľadávka bez úrokov. Mám teda tie úroky účtovať, alebo nie? Volala som aj do firmy XY, že či teda evidujú tie úroky z omešk. a pani sa ma pýtala, že či sme ich už zaplatili, čo vy na to?

Ďakujem krásne vopred
Uroky zaúčtovať môžeš, ale do DP zahrnieš iba vtedy,ak boli zaplatené.
Jelena
21.01.08,11:00
...áno prip. položka ak nie sú zaplatené, len na základe toho telefonátu mi bolo jasné, že oni tie úroky asi neevidujú, lebo pani sa najprv čudovala, ako som si mohla sama vypočítať úroky a keď som jej vysvetlila, že to nie ja, ale inkasná spoločnosť, tak sa spýtala či sme ich už zaplatili. Ja na to, že nie a ona, že tak nech jej potvrdím inventarizáciu tak ako mi poslala, lenže mne to nesedí, nakoľko mám doúčtované aj tie úroky, čiže dlžná čiastka u mňa je vyššia....fu, ale som sa rozpísala ... prepáčte, inak ďakujem.