Kryska5
20.01.08,20:01
mám problém v programe MRP JU ohľadom zostatku stravných lístkov, mám ich evidované v pomocnej knihe ceniny ale neviem akým spôsobom dosiahnuť aby sa mi zostatok SL zobrazil aj vo výkaze o MaZ v riadku peniaze a ceniny... mohol by mi niekto poradiť akým spôsobom to urobiť? ďakujem :)
lenkak
20.01.08,19:05
nestačí mať v pomocnej knihe. Teraz nemám pri sebe mrp, zajtra Ti napíšem ako to mám spravené.
Kryska5
20.01.08,19:33
Ďakujem pekne :) ... už som tu čítala že si na MRP odborník... tak sa teším na zajtra....;)
moncici
22.01.08,16:35
Poprosim aj o radu ako rozučtovat FA /SL+poplatky/
v alfe.SL -VNZD, poplatky ?
Nie som patca DPH
lenkak
22.01.08,18:48
Poprosim aj o radu ako rozučtovat FA /SL+poplatky/
v alfe.SL -VNZD, poplatky ?
Nie som patca DPH

zaraď si otázku do témy Alfa, tu je mrp, a pochybujem, že sa tu zastaví poraďák, ktorý robí v Alfe.
lenkak
22.01.08,18:48
Pozerala som mrp, tak ako som Ti spomínala, pohyby v ceninách nestačí. Pokiaľ chceš navyšiť pokladňu o hodnotu stravných lístkov, musíš v denníku priradiť pohyb - pokladňa. Kľudne si môžeš vytvoriť účet pokl-ceniny a cez denník pridávať pohyb príjem - výdaj, všetko nzd, alebo len ku koncu roku spravíš jeden zápis a to príjem NZD, hodnota zostávajúcich SL. Iné ma nič nenapadlo.
Zoltán Kovács
22.01.08,18:58
Pozerala som mrp, tak ako som Ti spomínala, pohyby v ceninách nestačí. Pokiaľ chceš navyšiť pokladňu o hodnotu stravných lístkov, musíš v denníku priradiť pohyb - pokladňa. Kľudne si môžeš vytvoriť účet pokl-ceniny a cez denník pridávať pohyb príjem - výdaj, všetko nzd, alebo len ku koncu roku spravíš jeden zápis a to príjem NZD, hodnota zostávajúcich SL. Iné ma nič nenapadlo.

Teraz sa vraciam z MRP JU WIN. Skušal som tie ceniny. Nahodil som skusobne prijem str. listkov 10x60,- Sk. A bez problémov to natiahlo aj do ročného výkazu, pripočítalo to k pokladni. A nič som nenastavoval.:confused:
Kryska5
22.01.08,19:18
Lenka, ďakujem pekne skúsim to tak :)
Smith... kam si to nahodil? Do cennín v pomocných knihách? Mám už starú verziu, možno preto mi to tam neťahá...
lenkak
22.01.08,19:18
A čo som bola slepá? Zobrazilo sa to aj v denníku?
Žeby verziou?
Kryska5
22.01.08,19:26
ja to tiež nechápem.... akokoľvek som sa snažila...mne to nešlo žiadnym spôsobom do denníku dostať :) jediné čo mi vo výkaze zobrazuje, je nahodený počiatočný stav cennín ale pohyby, resp. konečný stav vôbec nie...
Zoltán Kovács
22.01.08,19:26
A čo som bola slepá? Zobrazilo sa to aj v denníku?
Žeby verziou?

V pomocných knihách som nahodil prijem, a keď som si dal ročný výkaz MaZ, tak to pekne pripočítalo k pokladni. Pre kontrolu som si dal najprv bez cenín vytlačit a potom s tým príjmom cením. A rozdiel v položke pokladňa,ceniny bol presne tých 600 SK (10x60,-). Mám najnovšiu verziu 5.20.491.
Kryska5
22.01.08,19:32
ďakujem za pomoc... pravdepodobne to bude tou verziou.... budem to musieť poriešiť cez pokladňu :) pekný večer
lenkak
22.01.08,19:36
V pomocných knihách som nahodil prijem, a keď som si dal ročný výkaz MaZ, ak to pekne pripočítalo k pokladni. Pre kontrolu som si dal najprv bez cenín vytlačit a potom s tým príjmom cením. A rozdiel v položke pokladňa,ceniny bol presne tých 600 SK (10x60,-). Mám najnovšiu verziu 5.20.491.

mne to takto nespravilo, no idem sťahovať verziu. Mne dalo rovnakú hodnotu pokladni z denníka aj do Výkazu.
Vyskúšam.
Kryska5
30.01.08,19:01
Pozerala som mrp, tak ako som Ti spomínala, pohyby v ceninách nestačí. Pokiaľ chceš navyšiť pokladňu o hodnotu stravných lístkov, musíš v denníku priradiť pohyb - pokladňa. Kľudne si môžeš vytvoriť účet pokl-ceniny a cez denník pridávať pohyb príjem - výdaj, všetko nzd, alebo len ku koncu roku spravíš jeden zápis a to príjem NZD, hodnota zostávajúcich SL. Iné ma nič nenapadlo.

Prosím ťa Lenka prečo to mám počas roka evidovať ako príjem-výdaj NZD?
lenkak
30.01.08,19:04
ako účtuješ stravné lístky počas roka? Keď ich nakúpiš a keď vydáš?
Kryska5
30.01.08,19:14
pri nákupe SL počet dávam ako príjem NZD (čo sa príjmu do pokl/ceniny týka) a zároveň je uhradená faktúra ako výdavok NZD a postupne to mesačne rozúčtovávam podľa počtu prac.dní do VOZD ... je to tak OK?
lenkak
30.01.08,19:23
je to ok. Ale ešte nejako potrebuješ dostať do pokladni aj počiatočný a konečný stav SL.
Kryska5
30.01.08,19:39
ďakujem za pomoc ... počiatočný som si dala ako príjem NZD do pokladne-ceniny... a konečný stav už mi tam pekne zostal tak ako to má byť.... vďaka za pomoc pokladna-ceniny by ma veru asi nenapadlo :) :)
lenkak
31.01.08,19:09
som rada, že sa Ti daný problém podaril vyriešiť.