Evana
20.01.08,20:33
Známa má obchod s textilom, ktorý už dlhšiu dobu nejde podľa jej predstáv a rozhodla sa s podnikaním skončiť. Požiadala ma o radu, ako sa čo najjednoduchšie a pre ňu najvýhodnejšie "zbaviť" nepredaného tovaru. Čo by ste jej odporučili vy? Nejakému veľkému výpredaju nie je veľmi naklonená (to skor pri dlhšie držanom tovare) ale čo s tým novým?
Ďakujem za každý nápad!
KEJKA
20.01.08,21:51
ak chce skončiť, musí ho predať. Ak ho chce predať rýchlo, musí dať zľavu, ponúknuť inému predajcovi...
kitky
20.01.08,22:46
Pokial ma obchod na dobrom mieste, nech si da inzerat a ponukne hotovy obchod s tovarom ako pokracovanie najmu . Tovar moze tiez ponuknut na komisiu , ale to je samozrejme zdlhavejsie. V kazdom pripade nech inzeruje a pokusi sa tovar predat so zlavou hoci aj niekolkym zaujemcom.
Rozhodne je lepsie tovar predat aj so stratou , ako ho drzat niekde uskladneny a peniaze v nom.
VladoaKatka
21.01.08,04:12
Končiť úplne sa dá len ak dá zľavy. To by ste neverili, že pri takejto akcií sa dobre predá tovar. Teraz práve takto končí jeden môj klient. Je nadmieru spokojný.
Mám poznatky, ak niekto chcel ponúknuť obchod na pokračovanie s tovar čo najmenšou stratou nikdy sa to neuskutočnilo. Pokračovateľ nikdy nekúpi tovar so "symbolickým" odstupným, tak 50% už je zaujímavé, ale ešte aj tak váhajú a nedajbože, ak sa dozvedia, že z akých dôvodov dochádza k odstúpeniu, tak okamžite stratia záujem.
Ani ten komis nie je k zahodeniu, ak sa nájde seriozny obchodník, tak sa dá aj s týmto spôsobom ale len keď sa jedná o menšie zásoby.
VladoaKatka
21.01.08,04:15
Mňa by ale zaujímalo, ako sa vysporiadať s tým tovar, ktorý ani komis napr. ku konci roku nedokáže predať?
Ako to riešiť v účtovníctve? Toto je niečo nové aj pre mňa.