vrocka
20.01.08,20:40
Manžel si v zamestnaní podáva ročné zúčtovanie, do polovice októbra som bola na rodičovskom príspevku, teraz som evidovaná na úrade práce a súčasne pracujem na základe dohody o pracovnej činnosti. Mám si z celkovej čiastky, ktorú si manžel na mňa odpočítava, odpočítať aj môj príjem, pokiaľ však za mňa nikto nič neodvádza, a nerobia sa ani výplatné pásky? ako to bude potom s potvrdením? ďakujem je to súrne
Milan Benka
20.01.08,19:46
Manžel si v zamestnaní podáva ročné zúčtovanie, do polovice októbra som bola na rodičovskom príspevku, teraz som evidovaná na úrade práce a súčasne pracujem na základe dohody o pracovnej činnosti. Mám si z celkovej čiastky, ktorú si manžel na mňa odpočítava, odpočítať aj môj príjem, pokiaľ však za mňa nikto nič neodvádza, a nerobia sa ani výplatné pásky? ako to bude potom s potvrdením? ďakujem je to súrne

Požiadajte si potvrdenie o príjme z dohody od zamestnávateľa. Nemôžete tvrdiť, že za vás nikto nič neodvádza, kým na to nemáte dôkaz.
vrocka
21.01.08,20:13
ďakujem, takže ak som pochopila dobre predsa si mám tieto výplaty odpočítať z tej čiastky 90 000 presne to mám kdesi napísané. Oni mi totiž potvrdenia dávajú ale iba pre úrad práce a s druhou firmou pracujem na základe mandátnej zmluvy a to vraj nie je pracovno právny vzťah ale iba obchodný, tak mi to vysvetlili, a to vraj nemajú povinnosť mi dať žiadne potvrdenie
Evanka
21.01.08,20:19
Aj odmeny, ktoré ti plynú z mandátnej zmluvy (ak nejaké máš), sú príjmom, musíš brať v úvahu aj tie.
vrocka
22.01.08,20:23
ďakujem za odpoveď