nelizuz
20.01.08,21:29
Ahojte,prosím vás o radu ako zaúčtovať v Ju program ALFA následovný prípad: Mobilný operátor vystavil fa na sumu pr,100 sk,mezditým zaslali ďaľšiu fa,kde bolo uvedených 100Sk opať zahrnutých,pretože keď vystavovali fa,nemali na účte pripísanú platku z predošlej fa.takže vznikol preplatok 100sk,o ktorý si operátor ponížil faktúru za nasledujúce obdobie. čiže faktúra bola napr. na sumu 1000 sk a k úhrade len 900 Sk. Neviem čo s tým,za radu vopred ďakujem.:)
dadasv
20.01.08,21:00
Mobilný operátor zasiela väčšinou "faktúru" a k nej je priložená aj "informácia k faktúre". Ty musíš účtovať do KZ len tú faktúru. (je na nej rozpísaná aj DPH). Informácia slúži len k upozorneniu na dlžnú sumu ku dňu vystavenia novej faktúry.:):)
nelizuz
21.01.08,10:21
ďakujem za odpoveď,ale ja mám normálnu fa.na 100sk, ďaľšiu fa na pr.1000 Sk bde je podľa toho informačného listu opať zaúčtovaných predošlích 100Sk,pretože keď operátor vystavoval druhú fa,nemal na účte ešte pripísanú sumu z predošlej faktúri,tak to automaticky priúčtovali k druhej. Viem je to domotané. Potom prišla 3 faktúra,kde už operátor zistil preplatok a jednoduch o tých 100 sk ponížil novú fa.pr. celková suma na úhradu 1000 Sk ale potrebné uhradiť len 900. DPH ma netápi,nie som platcom,to je šťastie v tomto prípade.
babenko1
21.01.08,10:27
v knihe záväzkov si daj úhradu 100,- v tej faktúre, ktorá je na 1000,- a ako text si daj zápočet dobropisu.. a to isté urob aj s tým dobropisom, nič viac nič menej...