namornicka
21.01.08,00:53
ahoj poradaci...

som dobrovolne nezamestnana na SK a uz od juna 2006 prenajimam byt.
min. roku som podavala 1x DP ,bola som poovinna registrovat sa na prislusnom miestnom danovom urade do konca roka 2007 ? registrovat som sa neregistrovala nikdy predtym, len som podala DP za rok 2006...eto vsjo...kedze v nicom nepodnikam...


toto som nasla v porade

V zmysle vyššie uvedených noviel zákona o správe daní vyplýva registračná alebo oznamovacia povinnosť pre fyzické osoby nasledovne:

Ø Fyzická osoba, ktorá je už zaregistrovaná podľa § 31 ods. 1 zákona o správe daní a pred účinnosťou novely zákona o správe daní t.j. už pred 1. septembrom 2007 prenajímala a naďalej prenajíma na území Slovenskej republiky byt alebo nebytový priestor alebo nehnuteľnosť okrem pozemku.
Táto fyzická osoba nemá povinnosť túto skutočnosť oznámiť miestne príslušnému správcovi dane.



Ak som bola povinna sa registrovat do konca roka 2007 a doteraz som tak neurobila, aka je pokuta, alebo mam este teda sancu sa registrovat aj ked oneskorene ?>?? uz som z toho vsetkeho jelen...vdaka za vsetko
vieroslava
06.02.08,13:50
Keďže si fyzická osoba, ktorá prenajímala nehnuteľnosť ešte pred účinnosťou daného zákona, ale si nebola registrovaná na daňovom úrade ako samostatne zárobkovo činná osoba, vzťahuje sa na Teba povinnosť registrácie do konca roka 2007.
Keď si tak neurobila, urýchlene sa zaregistruj. Myslím, že Ti hrozí pokuta 2000.- Sk.