Remusus
21.01.08,09:07
Ahojte kolegovia:-)

Tak zaujíma ma, či niekto počul o MACE čísle.
Žiadajú to od nás naši ochodný partneri v Maďarsku, a vraj to číslo máme mať pridelené....Teda musíme mať. Ale netuším kým a prečo....
Vie mi niekto poradiť????
mysimis
21.01.08,08:22
Toto sa mi podarilu vygúgliť:
Čo je MAC adresa?
MAC adresa (inak povedané hardwarová adresa, fyzická adresa) je unikátne číslo, ktoré nesie sieťová karta od výrobcu. Vedieť svoju MAC adresu je však dôležité z dôvodu, že Vaše Internetové konto na sieti je sprístupnené práve vďaka registrácii MAC adresy Vašej sieťovej karty v systéme. Je to z dôvodu bezpečnosti, aby nikto iný nemohol používať vaše pripojenie na Internet. Pri výmene sieťovej karty za inú, prípadne pri výmene celého počítača je preto nutné ohlásiť novú MAC adresu Vašej novej sieťovej karty, prostredníctvom ktorej budete pripájať svoj počítač k sieti.

Ako zistím MAC adresu sieťovej karty?

MAC adresa je 12 mieste čislo (6 dvojích, kombinácia čísla a písmena), ktoré je uvedené na sieťovej karte. Ak sa neviete pozrieť na sieťovú kartu, je možné ho zistiť softwarovo, a to: ŠTART / SPUSTIŤ (alebo príkazový riadok). Do okna napíšete príkaz command a stalčíte OK. Vyskočí čierne okno, do ktorého napíšete ipconfig/all a stlačíte ENTER. Počítač vypíše niekoľko riadkov, medzi ktorými nájdete fyzická adresa (alebo MAC adresa), kde je uvedené spomínané 12 mieste číslo zložené zo šiestich dvojích kombinácie čísla a písmena.
Remusus
21.01.08,08:37
Hehee:-))))
No vdaka, toto sa podarilo aj mne, ale to nie je ono.
Ono to žiadajú ako nejaké identifikačné číslo. Vyžiadali si číslo pre DPH, IČO....a toto... a celý sú hotoví, že nevieme čo to je...
Ale vďaka za snahu:-)
mysimis
21.01.08,08:39
Obchodujeme roky s Maďarskom a nikdy nič podobné od nás nežiadali. Skúšala som Ti to vygúgliť aj v maďarskom jazyku a dalo mi to také isté info ako v slovenskom jazyku.
Chobot
21.01.08,08:43
Hehee:-))))
No vdaka, toto sa podarilo aj mne, ale to nie je ono.
Ono to žiadajú ako nejaké identifikačné číslo. Vyžiadali si číslo pre DPH, IČO....a toto... a celý sú hotoví, že nevieme čo to je...
Ale vďaka za snahu:-)

Však nech ti aspoň stručne popíšu, ohľadne čoho má byť to číslo. Možno je to u nich nejaké registračné číslo, ako u nás DIČ DPH. Skratka MACE mi nič nehovorí. A určite je to MACE?
Remusus
21.01.08,08:52
Obchodujeme roky s Maďarskom a nikdy nič podobné od nás nežiadali. Skúšala som Ti to vygúgliť aj v maďarskom jazyku a dalo mi to také isté info ako v slovenskom jazyku.
Ďakujem:-) Aspoň som si to aj s Vami schválila.....tiež som nič nenašla.
Braňo
21.01.08,08:54
MACE = number of patients with in-hospital death and/or recurrent
Remusus
21.01.08,08:55
Však nech ti aspoň stručne popíšu, ohľadne čoho má byť to číslo. Možno je to u nich nejaké registračné číslo, ako u nás DIČ DPH. Skratka MACE mi nič nehovorí. A určite je to MACE?
Sranda je, že stále žiadajú toto číslo. Keď sa ich kolegyňa opýtala, že ale kto prideľuje toto číslo (či DU, alebo CÚ) tak povedali, že to nevedia presne (čo je čudné), ale že to musí mať každá firma a že na Slovensku ešte obchodujú s jednou firmou a tá im to číslo dala.
A je to určite MACE, kolegyni to asi 10 krát zopakovala a vyhláskovala.
Remusus
21.01.08,08:57
Vraj to je nejaké medzinárodné číslo....
Tak som si to snažila preložiť do angličtiny.... ale nie je tam ani ani N-number, ani I-international.... Prosto ich asi niekam pošlem:-)
Remusus
21.01.08,08:58
MACE = number of patients with in-hospital death and/or recurrent
:-))))))))))))) toto snáď nieeeee
Braňo
21.01.08,09:06
:-))))))))))))) toto snáď nieeeee

som našiel na googli, ale neviem, či je to ono.
Remusus
21.01.08,09:11
som našiel na googli, ale neviem, či je to ono.
to nebude ono určite.
Sme obchodná spoločnosť....a nemáme so zdravotníctvom nič spoločné:-)
Ale vďaka.
Chobot
21.01.08,09:13
Sranda je, že stále žiadajú toto číslo. Keď sa ich kolegyňa opýtala, že ale kto prideľuje toto číslo (či DU, alebo CÚ) tak povedali, že to nevedia presne (čo je čudné), ale že to musí mať každá firma a že na Slovensku ešte obchodujú s jednou firmou a tá im to číslo dala.
A je to určite MACE, kolegyni to asi 10 krát zopakovala a vyhláskovala.

To mi pripomenulo jednu takú scénku zo stavby:
Majster zhora zakričí: "Koľko?".
Zdola mu murár odpovie: "Dvanásť!"
Majster: "A čoho dvanásť?"
Murár: "No toho, čoho koľko!"

Tak im nadiktujte nejaké vymyslené číslo...:D, keď ani nevedia čo by to malo byť.

Ale asi ste to aj vy zle počuli a mal by to asi byť kód NACE, čo je skratka Nomenclature des Activités économiques - teda niečo ako OKEČ, ale medzinárodné. Zoznem všetkých kódov nájdeš tu:

http://ec.europa.eu/comm/competition/mergers/cases/index/nace_all.html


Môže to byť ono?
Remusus
21.01.08,10:02
To mi pripomenulo jednu takú scénku zo stavby:
Majster zhora zakričí: "Koľko?".
Zdola mu murár odpovie: "Dvanásť!"
Majster: "A čoho dvanásť?"
Murár: "No toho, čoho koľko!"

Tak im nadiktujte nejaké vymyslené číslo...:D, keď ani nevedia čo by to malo byť.

Ale asi ste to aj vy zle počuli a mal by to asi byť kód NACE, čo je skratka Nomenclature des Activités économiques - teda niečo ako OKEČ, ale medzinárodné. Zoznem všetkých kódov nájdeš tu:

http://ec.europa.eu/comm/competition/mergers/cases/index/nace_all.html


Môže to byť ono?

Noooo....toto by mohlo byť ono, aj keď kolegyňa tvrdí, že povedala M.
Ale podľa mňa je to ono....
Supeeeeer. Fakt veľká vďaka, a aj za vtip, aspoň som sa v pondelok pobavila.
Ten kód si môžem nájsť ja a poslať, alebo ho aj niekto prideľuje. Čo myslíte?
Chobot
21.01.08,10:07
Noooo....toto by mohlo byť ono, aj keď kolegyňa tvrdí, že povedala M.
Ale podľa mňa je to ono....
Supeeeeer. Fakt veľká vďaka, a aj za vtip, aspoň som sa v pondelok pobavila.
Ten kód si môžem nájsť ja a poslať, alebo ho aj niekto prideľuje. Čo myslíte?

Myslím, že ten kód slúži pre nejaké štatistické účely (ako u nás konštantný symbol pri platbe), takže si vyber ty. Neviem, že by nejaká inštitúcia prideľovala kódy - je to len oblasť podnikania.
Remusus
21.01.08,10:12
Myslím, že ten kód slúži pre nejaké štatistické účely (ako u nás konštantný symbol pri platbe), takže si vyber ty. Neviem, že by nejaká inštitúcia prideľovala kódy - je to len oblasť podnikania.
Aha. No ok, tak ešte raz veľká vďaka za pomoc a pekný deň prajem.