zdendo
11.03.05,18:10
Ahojte poradaci.

Kupim od niekoho tu na Slovensku valuty. Napr. na ulici.
Vlozim si ich ako vlastny vklad do podnikania do valutovej pokladne.
Nakupim v zahranici za ne tovar a taktiez ich pouzijem na vsetky vydajev zahranici- benzin, dialnicne poplatky, stravne.
Je mozny takyto postup?
Lebo keby som to robil cez banku tak na 1000 eur to mam asi o 1300 sk viac.

Zdeno
ik-a
11.03.05,18:03
A da ti niekto doklad na ulici o predaji valut. Ak ano tvoj postup obstoji a bude spravny.
ivan01
11.03.05,18:33
zdendo
ja to robím velmi podobne len s tým rozdielom že to nevkladám do valutovej pokladne a ani na zahr. služobnú cestu si neberiem zálohu. Prakticky platím doklady v zahraničí z súkromných prostriedkov (valút) a potom si ich dám preplatiť v skk. Mal som už aj kontrolu a OK. Zaujímalo ich len či to máme ošetrené v smernici.
marion
11.03.05,18:40
Ahojte poradaci.

Kupim od niekoho tu na Slovensku valuty. Napr. na ulici.
Vlozim si ich ako vlastny vklad do podnikania do valutovej pokladne.
Nakupim v zahranici za ne tovar a taktiez ich pouzijem na vsetky vydajev zahranici- benzin, dialnicne poplatky, stravne.
Je mozny takyto postup?
Lebo keby som to robil cez banku tak na 1000 eur to mam asi o 1300 sk viac.

Zdeno
Pokial takto ziskane valuty urobis prijmovym dokladom - vklad do podnikania, nemusis mat na to ziadny doklad, kde si ich zobral. Su to proste tvoje vlastne financie, ktore vkladas do firmy. Od toho okamziku su firemne a musis dokladovat vydaj.
zdendo
13.03.05,18:03
Takze tie valuty vlozim prijmovym dokladom ako vklad valut do podnikania a mozem platit hotovostou-valutami co potrebujem?

Ivan ty to robis tak v JU?
ivan01
14.03.05,04:53
re:zdendo v PU
M0NIKA
14.03.05,07:33
Pokial takto ziskane valuty urobis prijmovym dokladom - vklad do podnikania, nemusis mat na to ziadny doklad, kde si ich zobral. Su to proste tvoje vlastne financie, ktore vkladas do firmy. Od toho okamziku su firemne a musis dokladovat vydaj.Súhlasím s marion.