reindl
21.01.08,09:30
Zamestnavatel poskytuje bezplatnu dopravu zamestnancom na pracovisko/z pracoviska. Podotykam, ze na pracovisko/z pracoviska je mozne dostat sa na kazdu smenu aj verejnou dopravou (autobusovou aj zeleznicnou).
Doprava je zabezpecena na trati Sala-Ivanka pri Dunaji, pricom vodic ma 10 zastavok v roznych mestach po ceste.
Tuto dopravu vyuziva cca. 200 zamestnancov. Nie je vedena evidencia zamestnancov v pocte jazd vyuzitych za mesiac (zamestnanec moze mat dovolenku, moze vyuzit vlastnu dopravu, alebo verejnu...) ako ani miesta nastupu/vystupu.
Firma naklady za dopravu uctuje do nedanovych nakladov, zamestnanci za dopravu neplatia. Ma sa tato sluzba zamestnancom dodanovat?Ak ano, v akej vyske?
A akym sposobom sa ma prebehnut zdokladovanie pre mzdove a financne oddelenie?
4326
01.02.08,07:48
Práve riešim podobný problém, ale polemika je v tom, či by sa tieto náklady nedali uznať za daňové. V mojom prípade, by zamestnanci bez zabezpečenej dopravy museli ísť peši cca 2 km a z toho niečo aj po hlavnej ceste, takže
z toho titulu uvažujeme o daňovej uznateľnosti týchto nákladov. Ta otázka ohľadom zdaňovania týchto nákladov zamestnancov zaujíma aj mňa. Budem rada ak niekto pridá svoj názor. ďakujem
JAJA11
01.02.08,08:09
Práve riešim podobný problém, ale polemika je v tom, či by sa tieto náklady nedali uznať za daňové. V mojom prípade, by zamestnanci bez zabezpečenej dopravy museli ísť peši cca 2 km a z toho niečo aj po hlavnej ceste, takže
z toho titulu uvažujeme o daňovej uznateľnosti týchto nákladov. Ta otázka ohľadom zdaňovania týchto nákladov zamestnancov zaujíma aj mňa. Budem rada ak niekto pridá svoj názor. ďakujem

My sme ďalší taký prípad. Zamestnancov vozíme do roboty. Z popoľudňajšej zmeny a na nočnú je však problém dostať sa. Doteraz sme od zamestnancov vyberali peniaze (pri výplate sa im to strhol z výplaty na základe evidenicie). Teraz sme však v situácii, keď máme problém zohnať zamestnancov a nakoľko všetky firmy na okolí vozia zadarmo, museli sme prejsť aj my na vozenie zdarma. Aj ja by som chcela vedieť, či im to musíme zadniť ako nepeňažné plnenie a ak áno, v akej výške? Je tu niekto s takými skúsenosťami? :mee:
JAJA11
01.02.08,08:18
ohľadom DPH som k doprave našla toto http://www.porada.sk/36323-doprava-zamestnancov-post330394-2.html
Ale na školení nám bolo radené, že máme od zamestnancov vyberať trebárs korunu a už to nie je bezodplatné plnenie, odviesť z toho DPH a potom si DPH môžeme uplatniť. Pre mňa je to horšie v tom, že uvedené auto (osobné počtom sedadie 1 + 8) patrí našej firme a využívame ho aj na iné účely ako na vozenie zamestnancov. Túto DPH by sme mali asi koeficentovať? :mee: