continuity
21.01.08,09:43
Dobry den

mam taketo dva problemy:

1. dlhodobo sa zdrziavam v zahranici (CR) a trvaly pobyt mam v Bratislave v mojom, ale v sucasnosti v prenajatom byte. je uplne nemozne sa s najomnikmi dohodnut, aby mi preberali postu, alebo to aspon oznamovali realitke, ktora sa o byt stara (uz som to skusala, su to cudzinci a vsetky letaky hadzu do kosa).

normalne si postu nechavam doposielat. bohuzial posta nie je schopna doposielat postu do vlastnych ruk (ktora chodi aj z danoveho uradu). pracovnicka na danovom urade mi povedala, ze nie je mozne danovemu uradu oznamit inu adresu. ako sa da takato situacia riesit?

momentalne nemam akurat tu registracnu karticku, ale mozu byt aj vaznejsie veci - napr. chyba v danovom priznani - co s tym potom? vraj si preto musim prist osobne, co vsak moje problemy ani trosku neriesi.

2. chcem sa este spytat, ze co treba uviest na ziadost o odklad dane z prijmu, kedze budem priznavat aj prijmy zo zahranicia (standardne tlacivo vraj neexistuje). plati sa tam nejaky spravny poplatok? a kam v tom pripade nalepim kolok? pani mi povedala, ze ho mam vlozit nenalepeny do obalky, co sa mi zda trosku zvlastne.

dakujem pekne, som z toho dost mimo.