ali8
21.01.08,10:21
Dobrý deň prajem,mám JÚ v MRP,platca DPH, a práve robím jazdy za osobný automobil ktorý máme v podnikaní. /na základe bločkov z PHM, ktoré sme si dávali do prev.réžie VOZD/. Chcela by som sa spýtať, keďže sme bločky učtovali celý rok do nákladov, keď spravím teraz tie jazdy na základe tých bločkov, mám ešte niečo k tomu robit alebo je to všetko, alebo tie jazdy su len akýsi doklad k tým bločkom. A čo v prípade, keby som niekde zaškrtla kolonku že jazda bola sukromná? A všetky bločky mám v nákladoch?
mysimis
21.01.08,09:23
V tom pírpade, ak bola jazda súkromná tak by si mala náklady na spotrebu PHM z VOZD preúčtovať do VNZD.
ali8
21.01.08,09:25
A mohol by si mi poradit ze ako, kde tam budem mat ten výpočet za sukromne jazdy? Takže to zaučtujem do prev. réžie mínusom? A este jedna vec co s dph?
mysimis
21.01.08,09:29
Keby si si písala knihu jázd pravidelne tak sa Ti nestane, že si odpočítaš DPH aj zo súkromnej jazdy. Na uvedenú DPH nemáš nárok.
ali8
21.01.08,09:34
OK takže keby tam neboli sukromne jazdy, je vsetko v poriadku ze mam vsetkyblocky v nákladoch a na konci mam este nieco urobit ci staci len ta kniha jazd?
mysimis
21.01.08,09:37
Keď máš dobre nastavenú spotrebu tak by si mala mať rozpísané toľko km, aby Ti pokrylo PHM v nákladoch. Ďalej s tým nerobíš nič.
lenkak
28.01.08,19:55
na konci roka treba ešte prepočítať či náhodou nevznikla nadspotreba.