beata.b
21.01.08,11:47
Môže mi niekto prosím poradiť ohľadom dane z ubytovania pri vyúčtovaní pracovnej cesti? Zarátava sa táto daň k výdavkom za ubytovanie alebo k ostatným výdavkom? Neviem to správne zaradiť.
Ďakujem
Chobot
21.01.08,10:49
Môže mi niekto prosím poradiť ohľadom dane z ubytovania pri vyúčtovaní pracovnej cesti? Zarátava sa táto daň k výdavkom za ubytovanie alebo k ostatným výdavkom? Neviem to správne zaradiť.
Ďakujem

Akú daň z ubytovania máš na mysli? Je to DPH alebo nejaká miestna daň (napr. kúpeľný poplatok)?
Zoltán Kovács
21.01.08,10:50
Zrejme miestny poplatok za ubytovanie, ktoré sa odvádza mestu, a väčšinou sa to uvádza na účte ubytovania. Podľa mňa je to oprávnený náklad služobnej cesty, takže pri vyúčtovaní na 512.
beata.b
21.01.08,11:34
Ide o Daň za ubytovanie (v BA).
Ďakujem za odpovede.
heike
03.02.08,13:59
Keď sme už pri tých pracovných cestách, zaujímalo by ma, ak je na cestovných lístkoch prikladaných pri cesťákoch uvedená aj DPH, ide všetko na 512? DPH sa nezohľadňuje?
Zoltán Kovács
03.02.08,14:00
Keď sme už pri tých pracovných cestách, zaujímalo by ma, ak je na cestovných lístkoch prikladaných pri cesťákoch uvedená aj DPH, ide všetko na 512? DPH sa nezohľadňuje?

Z nákladov, ktoré sa vysporiadávajú v rámci cestovného príkazu sa neuplatňuje DPH.
heike
03.02.08,14:04
Ďakujem za odpoveď a potvrdenie môjho účtovania.
liba2
03.02.08,14:07
Ide o Daň za ubytovanie (v BA).
Ďakujem za odpovede.Miestny poplatok vyberajú obce od "nocľažníkov", takže je to súčasť ubytovania - pri pracovnej ceste.