nene74
21.01.08,10:50
ahojte, chcela by som sa opytat ci podla nejakeho zakona ma zamestnanec pravo na nejake dni v roku ktore si moze vycerpat pre chorobu ale nemusi mat potvrdenie od lekara.

dakujem
Zoltán Kovács
21.01.08,09:52
ahojte, chcela by som sa opytat ci podla nejakeho zakona ma zamestnanec pravo na nejake dni v roku ktore si moze vycerpat pre chorobu ale nemusi mat potvrdenie od lekara.

dakujem

Podľa mňa jedine dočasná pracovná neschopnosť prichádza do úvahy. Klasické P - platené voľno slúži na návštevu lekára, a iné osobné prekážky zo strany zamestnanca.
Chobot
21.01.08,09:53
ahojte, chcela by som sa opytat ci podla nejakeho zakona ma zamestnanec pravo na nejake dni v roku ktore si moze vycerpat pre chorobu ale nemusi mat potvrdenie od lekara.

dakujem

Nie, také niečo nie je. Každá neprítomnosť musí byť podložená dokladom (napr. od lekára PN, návšteva lekára, celodenné vyšetrenie,...).

Niektorí zamestnávatelia ale poskytujú zamestnancom tzv. zdravotné voľno, ale to je na dobrovoľnej báze, nie je to nárokovateľné.
Ingrid G.
22.01.08,15:58
V zmysle § 141 odst. 3/ Zákonníka práce zamestnávateľ môže poskytnúť zamestnancovi z dôvodov uvedených v odseku 2 ďalšie pracovné voľno s náhradou mzdy alebo bez náhrady mzdy, alebo mu môže poskytnúť pracovné voľno s náhradou mzdy alebo bez náhrady mzdy z iných vážnych dôvodov, najmä na zariadenie dôležitých osobných, rodinných a iných vecí, ...

...podotýkam m ô ž e , poskytnutie voľna rozhodne nie je nárokovateľné.