emily 2
21.01.08,11:18
Dobrý deň,

prečítala som si zopár príspevkov a poprosím Vás o posúdenie mojich záverov.

V 12/2005 vystavil majiteľ faktúry pre športové kluby za reklamný bulletin na r. 2005-06 . Dve z nich stále nie sú uhradené . ( Neviem presne z akého dôvodu , ale tieto dva kluby nemali záujem a bulletin neprevzali ) .

Chcela by som tieto faktúry stornovať , aby som ich neviedla ako pohľadávku .

1. Faktúry stornujem - dátum zdaniteľného plnenia musím dať 12/2005 alebo
môžem dať 12/2007 ?

2. Môže tam byť pôvodný text , ale suma - ..... Sk ?

3. Storno faktúr zašlem odberateľovi .

4. Ak dám zdaniteľné plnenie 12/2005 môžem podať opravné DP k DPH , alenemusím. Ak dám 12/2007 budem mať DPH odrátané teraz za 3.Q 2007 .

Píšem to už druhý krát, raz sa mi to podarilo vymazať ......
vďaka

emily 2
Zoltán Kovács
21.01.08,10:20
Dobrý deň,

prečítala som si zopár príspevkov a poprosím Vás o posúdenie mojich záverov.

V 12/2005 vystavil majiteľ faktúry pre športové kluby za reklamný bulletin na r. 2005-06 . Dve z nich stále nie sú uhradené . ( Neviem presne z akého dôvodu , ale tieto dva kluby nemali záujem a bulletin neprevzali ) .

Chcela by som tieto faktúry stornovať , aby som ich neviedla ako pohľadávku .

1. Faktúry stornujem - dátum zdaniteľného plnenia musím dať 12/2005 alebo
môžem dať 12/2007 ?

2. Môže tam byť pôvodný text , ale suma - ..... Sk ?

3. Storno faktúr zašlem odberateľovi .

4. Ak dám zdaniteľné plnenie 12/2005 môžem podať opravné DP k DPH , alenemusím. Ak dám 12/2007 budem mať DPH odrátané teraz za 3.Q 2007 .

Píšem to už druhý krát, raz sa mi to podarilo vymazať ......
vďaka

emily 2

Ak došlo k zdaniteľnému plneniu potom prečo chceš stornovať? Odberatelia podali reklamáciu ohľadne vyhotovenia tej reklamy? Ak nie tak nemáš prečo stornovať fa.
emily 2
21.01.08,10:50
Jednal s nimi len majiteľ .
Ja som pôvodne chcela vystaviť zálohové fa , a tomu kto uhradí vystaviť normálnu . Majiteľ vtedy tak nechcel .
Teraz povedal, že či by sme to nedali ako uhradené ?? Môžem vystaviť príjmový doklad bez ich dokladu ?
V podstate by išlo už len o zbavenie sa " pohľadávky " i keď pôvodne som myslela , že sa nám vráti aj DPH a chcela som to mať v poriadku aj pre prípad kontroly DPH .
Zoltán Kovács
21.01.08,11:36
Jednal s nimi len majiteľ .
Ja som pôvodne chcela vystaviť zálohové fa , a tomu kto uhradí vystaviť normálnu . Majiteľ vtedy tak nechcel .
Teraz povedal, že či by sme to nedali ako uhradené ?? Môžem vystaviť príjmový doklad bez ich dokladu ?
V podstate by išlo už len o zbavenie sa " pohľadávky " i keď pôvodne som myslela , že sa nám vráti aj DPH a chcela som to mať v poriadku aj pre prípad kontroly DPH .

KeĎ chce zdaniť peniaze, ktoré nevidel tak môžeš vystaviť PPD na úhradu, ale ja nevidím dôvod. Pohľadaj si odpis pohľadávky v JÚ. Napr.tu:

http://www.porada.sk/t21372-nevysporiadane-pohladavky.html