Barbora35
21.01.08,11:54
Prosim Vas,kto by mi vedel poradi ako spravit stav pohladavok a zavazkov podla IČO k 31.12.2007 v Money(inventarizacia 321***a 311***). Auditorka to odo mna pozaduje a neviem z Money takuto zostavu dostat aby mala hlavu aj patu.Dakujem vopred vsetkym.
Ľuba
21.01.08,16:03
Prosim Vas,kto by mi vedel poradi ako spravit stav pohladavok a zavazkov podla IČO k 31.12.2007 v Money(inventarizacia 321***a 311***). Auditorka to odo mna pozaduje a neviem z Money takuto zostavu dostat aby mala hlavu aj patu.Dakujem vopred vsetkym.

Stav záväzkov a pohľadávok - treba zaškrtnúť políčko "doklady vytlačiť v skupinách pre jednotlivé firmy" - a raz si daj len fa. vystavené (na odsúhlasenie 311) a potom fa. prijaté (321).
victoria
13.03.08,18:21
Dobry vecer prajem,
dostala som za ulohu od auditorky vycistit stare saldokonto v Money. Su tam nahodene faktury a ich uhrady minusom, takze v konecnom dosledku vysledny stav uctu sedi na neuhradene ale saldokonto nie je dobre vyparovane, teda vycistene lebo tam figuruju plusove a minusove polozky. Neviete mi prosim poradit ako v roku 2007 opravit taketo polozky za roky 2004-2006 ? Budem vam velmi vdacna, velmi ten program neovladam uctujem v nom len jednu firmu.
Dakujem
Ľuba
19.03.08,04:54
Veľmi opatrne sa pohraj s počiatočným stavom salda v roku 2007 (Účtovníctvo - uzávierkové operácie). Tam v jednotlivých riadkoch sa dá nastaviť príznak - spárované ako na strane MD, tak na strane DAL. Ak to ideš robiť prvý krát - doporučujem urobiť zálohu, resp. si to vyskúšaj na cvičnej firme.