marians
21.01.08,12:39
Budeme realizovať trojstranný obchod PL-SK-DE. Sme prvým odberateľom.
Čo musíme uvádzať na faktúre (odkaz na §.... alebo text...)?
Musí byť prvý dodávateľ oboznámený že pôjde o trojstranný obchod?
Ak áno, čo musí uviesť na jeho faktúre?
Dopravu zabezpečujeme my a neradi by sme boli aby náš dodávateľ vedel, že jeho tovar ide ihneď niekde...
CMR-ky sú vystavené dve, prvá PL-SK a druhá SK-DE, ale tovar ide priamo z PL do DE je to v poriadku?
marians
22.01.08,07:31
Môžem vás poprosiť, nevie mi nikto poradiť?
marians
22.01.08,16:30
Naozaj sa nikto nenájde, kto by vedel?
cloe
22.01.08,16:53
Budeme realizovať trojstranný obchod PL-SK-DE. Sme prvým odberateľom.
Čo musíme uvádzať na faktúre (odkaz na §.... alebo text...)?
Musí byť prvý dodávateľ oboznámený že pôjde o trojstranný obchod?
Ak áno, čo musí uviesť na jeho faktúre?
Dopravu zabezpečujeme my a neradi by sme boli aby náš dodávateľ vedel, že jeho tovar ide ihneď niekde...
CMR-ky sú vystavené dve, prvá PL-SK a druhá SK-DE, ale tovar ide priamo z PL do DE je to v poriadku?


Podľa mňa máte nesúlad v tom, že v skutočnosti je to trojstranný obchod ale prepravné doklady tomu nezodpovedajú.
Podľa toho ako sú vystavené CMR, mal by sa tovar vyviezť z PL do SK a potom z SK do DE.
Asi nechcete aby vám váš dodávateľ prebral odberateľa, ale CMR by v tomto prípade mala byť jedna a na nej uvedený dodávateľ, vy ako odberateľ a potom aj konečný odberateľ.
marians
22.01.08,18:17
Takže budem teda postupovať tak, ako keby som tovar nakúpil z iného ČŠ a potom predal do iného ČŠ?

Lebo keď budem vychádzať z uvedeného a DU mi to napadne, že tovar nebol v skutočnosti dovezený do SR, mal by som sa v skutočnosti prihlásiť ako plátca v DE (lebo tam som tovar nadobudol).
JAJA11
29.10.12,08:57
dobrý deň,

zúčastňujeme sa trojstranného obchodu. Doteraz sme boli vždy druhý odberateľ a vedela som čo ďalej.
Tentokrát sme však dodávateľ. Tovar sa bude faktúrovať do Rakúska, ale od nás išiel rovno do Francúzska, prepravu sme platili my.
Keď si pozerám zákon, vyplýva mi, že je to pre nás oslobodené od DPH podľa paragrafu 43. Neviem však, či nemám povinnosť uvádzať informáciu, že sa jedná o trojstranný obchod.... :o