Andy1204
21.01.08,14:33
Pred 2 a pol rokmi som si kúpila umývačku riadu. Do dvoch rokov fungovala bez akýchkoľvek porúch. Po uplynutí 2 rokov, ako naschváľ, samozrejme po záručnej dobe sa mi začala kaziť. Raz nenapúšťala vodu, blbol spínač atď. Minulý týždeň som ju napokon odviezla do servisu samozrejme na opravu, ale tam mi povedali, že umývačka sa nedá proste opraviť, že je to nepodarok, a že si mám napísať list výrobcovi. Samozrejme za spotrebovaný materiál si vyúčtovali 800,- Sk, ktoré mám vôbec zaplatiť? :confused:
Braňo
21.01.08,13:39
Môžem vedieť značku?
misomiso
21.01.08,13:48
Tiez by ma zaujimala znacka. A za neopravu umyvacky by som neplatil.
Chobot
21.01.08,14:03
Pred 2 a pol rokmi som si kúpila umývačku riadu. Do dvoch rokov fungovala bez akýchkoľvek porúch. Po uplynutí 2 rokov, ako naschváľ, samozrejme po záručnej dobe sa mi začala kaziť. Raz nenapúšťala vodu, blbol spínač atď. Minulý týždeň som ju napokon odviezla do servisu samozrejme na opravu, ale tam mi povedali, že umývačka sa nedá proste opraviť, že je to nepodarok, a že si mám napísať list výrobcovi. Samozrejme za spotrebovaný materiál si vyúčtovali 800,- Sk, ktoré mám vôbec zaplatiť? :confused:

Myslím, že aj keď ju neopravili, tak náklady za opravu by si mala zaplatiť. Veď ten servis ti poskytol nejaký výkon (diagnostikovanie chyby, výmena nejakej súčiastky) a až potom zistil, že je neopraviteľná.

Servisné stredisko nemôže za to, že sa pokazila presne po uplynutí záručnej doby. Skús napísať tomu výrobcovi.

Mal som v bývalej práci kolegu, ktorý si kúpil chladničku. Vtedy bola záručná doba 1 rok a presne po roku mu plastové vnútro prasklo po celej šírke, e bolo vidno izoláciu. V obchode s tým nič neurobili, lebo už nebola v záruke, opraviť sa to nedalo, tak napísal výrobcovi pod Tatrami čo sa mu stalo. Ten cez autorizovaného predajcu mu dal nový kus toho istého modelu (pokazený zároveň odviezli na vlastné náklady). Takže ak je vôľa, všetko sa dá.;)
Andy1204
22.01.08,16:43
Whirpool ADP 2245
misomiso
22.01.08,21:07
Pokial viem, servis je povinny vopred odhadnut predbeznu cenu opravy, a tu nesmie prekrocit bez dodatocneho suhlasu majitela. Podotykam -OPRAVY - teda nie nejakej vymeny dielu, ktora aj tak nepovedie k sfuncneniu zariadenia.

Ja by som neplatil nic. To by ste mohli prist aj do servisu s pokazenym autom, a oni by mohli vymenit diely za 30,000, pred tym, ako vam povedia, ze na to, aby auto opat jazdilo treba kupit novy motor za 200.000, zatial co hodnota celeho 10 roc. auta je 180.000. Maju to vediet vopred, a nie strielat od boku alebo si nahanat obrat takymito zbytocnymi vymenami.
Blanka Š
22.01.08,21:33
[QUOTE=Chobot;618437]Myslím, že aj keď ju neopravili, tak náklady za opravu by si mala zaplatiť. Veď ten servis ti poskytol nejaký výkon (diagnostikovanie chyby, výmena nejakej súčiastky) a až potom zistil, že je neopraviteľná.

Servisné stredisko nemôže za to, že sa pokazila presne po uplynutí záručnej doby. Skús napísať tomu výrobcovi.

CHOBOT má pravdu.Keď sa na vec pozrieš na vec z pohľadu servisu,tak identifikácia závady je bežný servisný výkon a niečo stojí.Poznám servis ktorý už pri preberaní do opravy účtuje zálohu . Vyhnú sa tak problémom ked zákazníkovi sa oprava vidí drahá a neželá si ju,ale ten opravár určitú prácu vykonal a chce ju mať zaplatenú..
Servisní technici aj sami odporúčajú kontaktovať výrobcu v takýchto prípadoch.
Mám dobré skúsenosti s výrobcom bielej techniky,ktorý v podobnej situacii ako je tu opísaná dáva aj 50% zľavu na nový výrobok
bunovaa
28.01.08,16:33
ja mám umývačku 2 týždne a už od výroby mala zvláštnu chybu- pravdepodobne zle nápálený software, teda chybný programátor, mali by mi to tento týždeň vymeniť, tak dúfam, že bude šlapať- jednoducho sa musí človek trafiť na dobrý výrobok, čož u mna asi neplatí 10 rokov:mee:
bunovaa
31.01.08,17:06
tak a ideme ju meniť, je asi celkom na houby
vasulka
31.01.08,17:33
Já mam od novembra pokazenú umývačku OK-LINE ,rok sok ju používala,,pokazilo sa vodné tesnenie.V obchode ani nevedeli kto je výrobca.Na budúci týždeň bude opravená.To sú služby!Tak vás chápem.
bunovaa
01.02.08,18:38
prosím, má niekto z vás umývačku Whirpool ADP 6837- ozvite sa
purna
01.02.08,19:46
Pred 2 a pol rokmi som si kúpila umývačku riadu. Do dvoch rokov fungovala bez akýchkoľvek porúch. Po uplynutí 2 rokov, ako naschváľ, samozrejme po záručnej dobe sa mi začala kaziť. Raz nenapúšťala vodu, blbol spínač atď. Minulý týždeň som ju napokon odviezla do servisu samozrejme na opravu, ale tam mi povedali, že umývačka sa nedá proste opraviť, že je to nepodarok, a že si mám napísať list výrobcovi. Samozrejme za spotrebovaný materiál si vyúčtovali 800,- Sk, ktoré mám vôbec zaplatiť? :confused:
Ešte som si len čítala Tvoj príspevok a tušila som, aká to bude značka. Mám s ňou bohaté skúsenosti. Od vtedy, ako sme si kúpili práčku uvedenej značky a na opravách takmer preplatili jej cenu, sme zistili, že najlepšie info o dobrej značke poskytne opravár a nie obchod.
A čo sa týka tých 800,- Sk. Pri reklamácii kosačky, od nás pýtali 800,-Sk v Baumaxe za diagnostikovanie poruchy. Odmietli sme ich zaplatiť. Reklamáciu prijali a vybavili. Tým chcem povedať, že netreba sa dať. Mali Ťa dopredu upozorniť, že budú toľko pýtať za neopraviteľnosť.
bunovaa
10.02.08,10:27
čaute poradáci,
tento raz hľadám niekoho, kto má umývačku Electrolux ESF 65010 inspire, chcela by som vedieť, kolko tam trvá pri prgrame "auto" sušenie, prosím ozvite sa, dík
mimino
14.06.09,21:15
Škoda ANDY1204, že mne sa stala podobná chyba asipred dvoma mesiacmi a rozhodol som sa to riešiť až teraz. Ale keď si ju ešte nevyhodila, tak sa dá opraviť. Ak Ti hlásila chybu či ERRPR 001, je Tvoj problém asi ako u mňa. (V servise sa so mnou porozprávali, ale keďže ide o neznačkový výrobok, musím ho doniesť k nim na pozorovanie a .... s upozornením, že aj keď bude možno neopraviteľný, za "pobyt u nich si budem musieť zaplatiť.) Ale aj tak si myslím, že ide o niečo veľmi podobné. Problém je v napúšťaní vody. Ale nemá to do činenia so žiadnou elektronikou. Celý problém spočíva v tom, že "väčšia časť Slovenska má tvrdú vodu" ako to hovoria v reklame.
Do umývačiek dávame prípravky na jej zmäkčovanie u práčiek je to tak isto, ale nič nám nechráni veci, ktoré sa nachádzajú ešte pred vnútrom prístroja - napúšťacie ventily. Ten bol však, ako som zistil, v poriadku no hadička z neho na moje laické prekvapenie viedla k akejsi plastovej nádobke (vyzerala ako zásobníček na prípravky v pračke a labyrintom chodbičiek pre vodu pripomínala slimáka). Pri pohľade na množstvo vápna v "chodbičkách" som usúdil, že príčina nefunkčnosti umývačky je tam. Nasledovala demontáž nádobky a jej vyčistenie xxxxxx prípravkom ktorý vyžral vápno asi za 30 min. Nastalo poskladanie a vyskúšanie voda sa napúšťala plným prúdom...... a bolo po problémoch. Úplne zloženie a ustavenie. Celé to trvalo LAIKOVI asi dve a pol hodiny.
Neviem, čo v tých servisoch robia asi sú zvyknutí iba vymieňať čistenie nemajú v cenníku. Cez zúžené kanáliky totiž nemohlo natiecť dostatočné množstvo vody a snímač hladiny potom hlási chybu. ale nie preto, že je vadný. Moje skúsenosti z automatizácie a robotizácie ma už často presvedčili, že aj jednoduché závady ako zašpinený snímač vedu údržbárov k zložitým úkonom pri ktorých aj niečo pokazia... Ak máš známeho šikovného kutila a umývačka ešte nie je vyhodená stačí uvoľniť ľavý bočný kryt, z vnútornej strany odskrutkovať napúšťaciu zátku, odpojiť tri hadičky - !!! zapamätať si, ktorá kde ide !!! - naliť cez napúšťací otvor ružovú kvapalinu a odstraňovanie usadadenín vo WC a trpezlivo čakať, kým sa vápnom prežerie do ďalšieho a dalšieho kanálika.
Ak si ju vyhodila choď si do servisu vypýtať penaze na novú umývačku, leba ak si im ju tam nechala, tak u niektorého z nich doma umýva riad.
Ľutujem, že som nemal ten problém skôr a nemohol Ti pomôcť. :confused:
majkaaa
26.11.11,10:34
Dobry,
viete mi poradit. Mame umyvacku riadu asi pol roka, umyva dobre. Dnes ked sme tam vlozili riad tak asi po hodine a pol zacala pipat dookola ako keby nieco bolo zle ked ju manzel otvoril tak na spodku bola voda. Neviete nahodou co to moze byt?
DanielaSL
26.11.11,10:51
Nám sa stalo niečo podobné ... ostalo nedoumývané s vodou dole, ktorá sa už nedala odčerpať. Volali sme servis. Jeden opravár skonštatoval, že je pokazené čerpadlo , ale musia ho objednať. Čakali sme týždeň. Prišiel druhý opravár s čerpadlom....a skonštatoval, že v rúre bola mastnota. Vodu nejako odčerpal, čerpadlo si odniesol späť a myčka išla nejaký čas. Predtým bola ešte v záruke. A potom sa stalo to isté.... zase prišiel nejaký opravár. Vodu odčerpal..ale čo je príčina toho, že to takto robí neodstránil, pričom tentokrát nebola v rúre ani žiadna mastnota. Akurát ukázal mužovi, že ako má myčku nakloniť,aby sa odčerpala voda. Tak čakáme ,kedy sa nám to stane zase. A máme vychýrenú značku - Bosch. :confused:
expotech
26.11.11,11:40
Dobry,
viete mi poradit. Mame umyvacku riadu asi pol roka, umyva dobre. Dnes ked sme tam vlozili riad tak asi po hodine a pol zacala pipat dookola ako keby nieco bolo zle ked ju manzel otvoril tak na spodku bola voda. Neviete nahodou co to moze byt?


Nám robila umývačka to isté, v servise nám nevedeli pomôcť, až kým sme si ju nerozobrali sami a pomohlo prečistenie ako spomínal v príspevku vyššie mimino - akurát my sme tam nemali tie vápenaté usadeniny len to bolo poupchávané takým hnedým "sajrajtom". My sme to čistili silným prúdom vody z hadice od srchy a použili sme Bref tornádo prášok. Teraz ide bez problémov už zas skoro rok.. takže určite odporúčam skúsiť.
majkaaa
26.11.11,13:39
takze manzelik vycistil filter ale nepomohlo, hadicu mame ako vycictit prudom vody ked nemame po blizku hadicu z vodovodu, nedociahne.
expotech
28.11.11,13:16
Majka, my sme umývačku rozobrali, odmontovali sme ľavý bočný kryt (máme Elektrolux - neviem kde je to u iných značiek) a tam je plast taký polopriesvitný cca 30x50 cm - také plastové "bludisko" - sú tam chodbičky cez ktoré preteká voda. Ten plast sme odpojili od prívodu a vývodu vody v umývačke a normálne v kúpelni vo vani sme ho čistili.
laila.l
17.12.12,16:24
kto vie poradiť ako zložiť vrchný kryt z umývačky, resp. či sa musí zložiť vrchný ak chceme dať dole bočný kryt