Čertík
21.01.08,15:37
Pocul som, ze to fakt pomoze tej vode, co ma dalsi dobry vpliv aj na rozne spotrebice /pracka, umyvacka, konvica a asi aj vodobaterie/. Nemate s nimi nejake skusenosti? Hladam nieco take, co sa jednoducho nalozi na vodovodnu trubku, bez rozoberania. A ak nahodou mate nejake linky na predajcov, budem velmi vdacny. ja som nasiel len bazarove veci a toto ak je dobre, chcem urcite nove a nie s pod ruky. Velka vdaka vsetkym!
Ibaka
21.01.08,14:47
Skús napríklad: http://www.mertens.sk/
Ali 33
21.01.08,14:48
Ja mám jeden z nich doma. Je to ten čo sa obtočí drát asi 7 krát okolo rúrky.Som s ním velmi spokojný.Problém z vyhrievacím telesom v bojleri je preč.Vodný kameň sa pekne odlepuje . Predtým som zabil celý deň čistením. Obsah vápnika 999mg/l
Čertík
21.01.08,15:58
Dakujem za rady, len ma napadla este jedna otazocka....Byvam v byte v cinziaku. Potrebujem ten upravovac na studenu a aj na teplu vodu? Nemam vlastny bojler....
Tanče
21.01.08,16:04
Ja mám jeden z nich doma. Je to ten čo sa obtočí drát asi 7 krát okolo rúrky.Som s ním velmi spokojný.Problém z vyhrievacím telesom v bojleri je preč.Vodný kameň sa pekne odlepuje . Predtým som zabil celý deň čistením. Obsah vápnika 999mg/l

A kde si prosim ta ten drátik kúpil?
Ali 33
21.01.08,17:10
Čertík
21.01.08,19:11
Nieco som uz ponachadzal:

aquatech.sk/slovakia/index.php[/url]

cerpadla-neptun.cz/eshop/znacky/dukla/123.htm[/url]

aquasystem.sk/svk_anticalc_princip.htm[/url]

empiria-shop.sk/custom/priceLists/productGroup/PG115.htm;jsessionid=961D5D14C21175DCD0A8D445733C5 215[/url]
ivar.sk/filter.html[/url]

impexcz.com/sk/vyrobky.htm[/url]

To len ak by to este niekomu pomohlo. Ale ak mate nejake bud dobre, alebo zle skusenosti, napiste este viac. Kazda stranka si poreklamuje to svoje, ale predsa nazory uzivatelov su vzacnejsie. Ide najma o to, ake vlastne vybrat. Tie s drotikom a s napajanim, co by pre mna az taky problem nebol, jednu zasuvku do stupacky dostat viem. Alebo staci ten magnetisky bez napajania...
Dusan018
31.01.08,16:10
Chcel by som upozornit na takzvané "elektromagnetické úpravne vody".
Našiel som na internete nasledovné stanovisko k podobnému výrobku:



Ide o prístroje (skôr „zariadenia"), ktoré sú určené na fyzikálnu úpravu vody
u to predovšetkým na ochranu rozvodov úžitkovej vody s tým, že výrobca ich považuje za vhodné aj pre rozvody pitnej vody.

Prístroje pracujú na elektronickom princípe tým, že elektromagnetickým poľom
vytváraným cievkou navinutou na potrubí (zvonka, teda bez priameho kontaktu s vodou) menia fyzikálne vlastnosti vody (bez zmien jej zloženia). Vydaný súhlas v citovanom rozhodnutí HH SR sa v odôvodnení opiera len o posudok ŠZÚ v Prešove, podľa ktorého sa vlastnosti pitnej vody pred a po úprave zariadením Descaler nemenia.


Z obsahu rozhodnutia vyplýva, že vydaný súhlas plail aj pre použitie prístrojov

na úpravu vody pitnej.
Na uvedenom základe musím konštatovať, že :


1. súhlas vôbec neberie do úvahy stanovisko NRC pre pitnú vodu na ŠZÚ Košice, v ktorom sa jednoznačne uvádza, zo takto upravená voda mení svoj charakter v tom, že zvyšuje priepustnosť biologických membrán a ovplyvňuje celý rad biochemických parametrov a funkcií v organizme, pričom okrem účinku pozitívneho nemožno vylúčiť aj účinky negatívne. Stanovisko ŠZÚ Košice
potvrdzuje, že doposiaľ žiadna vedecky podložená štúdia nevylúčila, že dlhodobá konzumácia magneticky upravenej pitnej vody nespôsobuje žiadne nepriaznivé účinky. Pritom v uvedenom posudku ŠZÚ Košice jasne upozorňuje, že z uvedeného dôvodu SZO uvedený spôsob úpravy vody ani nezaraďuje medzi metódy odporúčané pre vodu pitnú a dodáva, že v ČR hlavný hygienik uvedený spôsob) úpravy povolil len pre vodu úžitkovú a nie aj pre vodu pitnú.

Na túto tému hovoril na vodohospodárskej konferencii v Trenčianskych Tepliciach aj za našej účasti (MUDr..Kybár, Ing.Uralská') MUDr.F. Kožíšek ŠZÚ Praha


Z á v e r :
Na uvedenom základe nemôžem považovať vydané rozhodnutie za vecne
správne, pretože nerešpektuje (pokiaľ ide o vodu pitnú) súčasný stav vedeckého poznania v oblasti možného vplyvu a biologických účinkov dlhodobejšieho konzurnu takto upravenej pitnej vody.


Odporúčam, i keď rozhodnutie nie je časové limitované, celú záležitosť opätovne prorokovať a výrobcou zariadení v konečnom dôsledku rozhodnutie zrušiť a vydať nové - len na úpravu vody úžitkovej.

V Bratislave, 27.4.2001 MUDr, Rybár
pkubko
31.01.08,16:57
sám vlastním jeden prístroj.čo sa týka hlavne úžitkovej vody je to ok. pomohlo mi to hlavne na splachovacom zariadení kde som musel často zasahovať pri údržbe plavákového ventilu.čo sa týka pitnej vody neviem to zhodnotiť vlastním ho už 8 rokov a nič.
Dusan018
31.01.08,18:42
Jedná sa hlavne o zdravotné následky v budúcnosti. Ktoré sa ukážu až po nejakom čase.... uvidíme
Peter Briatka
01.02.08,05:11
Ide o prístroje (skôr „zariadenia"), ktoré sú určené na fyzikálnu úpravu vody



Zdá sa ze ťa to zaujíma hlbsie - mohol by si mi povedat ako sa tá voda zmení... Princíp magnetu alebo el.magnetu chápem ale neviem na čo je dobré upravovať takto pitnú vodu... jediné čo mi napadá je odstraňovanie nejakých iónov minerálov a teda zabr. tvorbe vod. kameňa...
Dusan018
01.02.08,17:48
Voda sa takto upravuje, kvoli vodnemu kamenu a kvoli tomu aby bola meksia.
Lepšie sa s nou umýva a perie - napríklad.

Problém je že elektromagnetické úpravne menia iony vody. Tie však menia resp ovplyvnujú mebrány buniek. Bunky sú otvoréné a nedokážu sa brániť okoliu.

Existujú aj iné spôsoby upravy vody, ktoré nemenia takýmto spôsobom vodu.
Sú však omnoho drahšie ako elektromagnetické.
martinhe
05.02.08,06:54
Asi najpouživanejšia aplikácia je od slovenského výrobcu EZV. Maju aj stránku s totznym nazvom. Jedná sa o fyzikálnu úpravňu.
Dusan018
06.02.08,20:23
Asi najpouživanejšia aplikácia je od slovenského výrobcu EZV. Maju aj stránku s totznym nazvom. Jedná sa o fyzikálnu úpravňu.

Jedná sa tiež o elektromagnetickú úpravnu vody. Ktorá jee tiež asi škodlivá pre pitnú vodu.
pepolko
13.02.08,23:02
v tejto súvislosti mi napadá osud môjho suseda, inak pomerne mladého zdravého chlapa (50), ktorý si toto namontoval asi pred 8 rokmi a minulý rok sme ho pochovali s rakovinou čriev. možno to až tak priamo nesúvisí, ale bolo mi to divné, že ho to zrazu tak skolilo