atka4
21.01.08,15:59
Viete mi poradiť, či aj v prípade, že mám v SW len sklady B, či mi priemeruje výdaj zo skladu váž. nák. cenou?
Zo skladmi sa nezapodievam, príručka o tejto možnosti hovorí, ale akosi mi to nepreceňuje výdaj.

Mám niečo zle nastavené, alebo to robí len pri skladoch typ A?
Ďakujem POHODÁROM
atka4
21.01.08,20:05
Viete mi poradiť, či aj v prípade, že mám v SW len sklady B, či mi priemeruje výdaj zo skladu váž. nák. cenou?
Zo skladmi sa nezapodievam, príručka o tejto možnosti hovorí, ale akosi mi to nepreceňuje výdaj.

Mám niečo zle nastavené, alebo to robí len pri skladoch typ A?
Ďakujem POHODÁROM

Nemáte s tým niekto skúsenosti?
Ide mi o to, ako vydáte zo skladu tovar (B) - myslím jednotkovú cenu. Sami ho preceňujete pri každom pohybe "ručne"? Totiž pohybov bude asi veľmi veľa.
Ďakujem
Dada
22.01.08,05:27
Treba pozrieť do nastavení, dá sa to nastaviť tak, že pri každom uložení výdajky prepočíta váženú nákupnú cenu. Ale je to troška zdĺhavé. Ja to robím každé ráno, dávam prepočítavať VNC na výdajkách.
atka4
22.01.08,08:19
Treba pozrieť do nastavení, dá sa to nastaviť tak, že pri každom uložení výdajky prepočíta váženú nákupnú cenu. Ale je to troška zdĺhavé. Ja to robím každé ráno, dávam prepočítavať VNC na výdajkách.

Tak sa s tým ďalej hrajkám, to nastavenie na prepočítavanie VNC som mala nastavené, ťukla som ctrl F1 nápovedu, a až tam som si "uvedomila" hlava maková, že preceniť nemám na výdajkách, ale v agende zásoby.
Ďakujem Ti:):):), vnukla si mi postup.

Ešte by ma zaujímalo, aká by mala byť postupnosť pri tom preceňovaní. V podstate, ak to preceňuje po každom uložení výdajky, je potrebné to robiť? Nezmení to cenu už použitú?


Ď.:)
Dada
22.01.08,08:21
Tak sa s tým ďalej hrajkám, to nastavenie na prepočítavanie VNC som mala nastavené, ťukla som ctrl F1 nápovedu, a až tam som si "uvedomila" hlava maková, že preceniť nemám na výdajkách, ale v agende zásoby.
Ďakujem Ti:):):), vnukla si mi postup.

Ešte by ma zaujímalo, aká by mala byť postupnosť pri tom preceňovaní.
Nerobí sa to samo po každej zmene na sklade-na karte?
Ď.:)

V Globálnom nastavení - Sklady - si skús zaškrtnúť Automatický prepočet váženej nákupnej ceny.
atka4
22.01.08,08:25
V Globálnom nastavení - Sklady - si skús zaškrtnúť Automatický prepočet váženej nákupnej ceny.
Toto mám, len mi nešlo preceniť vo výdajkách, tam nie je v záložke záznam ponuka na to, ale je to v zásobách, už som to našla-ako píšem ďalej.- prísp. 4, kt. som opravila.
Pidgey
22.01.08,13:49
Ked mate zasktnute v golbalnom nastaveni automaticky prepocet VNC, tak by to malo stacit (prepocitava sa to po kazdom pohybe - prijme - vydaji).Ak mate pocit ze vam to zle pocita, skuste urobit uplnu opravu integrity cez menu udrzba databazy.Inak pokial mate vela skladovych pohybov, naozaj to casom strasne zdrziava pri ukladani, tak je lepsie to mat vypnute a prepocitat si sklad az pri potrebe vystupov, inak to nema zmysel (to uz tu bolo spomenute)
atka4
22.01.08,14:39
Ked mate zasktnute v golbalnom nastaveni automaticky prepocet VNC, tak by to malo stacit (prepocitava sa to po kazdom pohybe - prijme - vydaji).Ak mate pocit ze vam to zle pocita, skuste urobit uplnu opravu integrity cez menu udrzba databazy.Inak pokial mate vela skladovych pohybov, naozaj to casom strasne zdrziava pri ukladani, tak je lepsie to mat vypnute a prepocitat si sklad az pri potrebe vystupov, inak to nema zmysel (to uz tu bolo spomenute)
Čiže, ak som pochopila:
1. mám zapnutú funkciu automatický prepočet VNP, urobí mi to po každom pohybe.
2. nemám zapnutú funkciu, prijímam, vydávam (v akej cene, keď je funkcia vypnutá), ak potrebujem dostať nejaký výstup-napr. za mesiac, zadám prepočítanie (vtedy mi prepočíta všetky doposiaľ nahodené výdajky, alebo len za dané obdobie od posledného zadania na prepočítanie...?)

Čo v podstate potrebujem-účtovné ocenenie valút-t.j. denne v jednej sume nahodím príjem a v jednej sume výdaj valút-kt. sa nakúpili a predali, samozrejme nákup v cene obstarania, výdaj chcem práve v tej ocenenia, t.j. na niektorej mene bude cca ročne 300 príjmov aj cca 300 výdajov, na niektorých aj menej. Postačí mi nastaviť automatický prepočet VNC?

Prípadne, čo odporúčate.
Zo skladmi nemám skúsenosť. Ďakujem veľmi pekne
Pidgey
25.01.08,13:37
Čiže, ak som pochopila:
1. mám zapnutú funkciu automatický prepočet VNP, urobí mi to po každom pohybe.
2. nemám zapnutú funkciu, prijímam, vydávam (v akej cene, keď je funkcia vypnutá), ak potrebujem dostať nejaký výstup-napr. za mesiac, zadám prepočítanie (vtedy mi prepočíta všetky doposiaľ nahodené výdajky, alebo len za dané obdobie od posledného zadania na prepočítanie...?)

Čo v podstate potrebujem-účtovné ocenenie valút-t.j. denne v jednej sume nahodím príjem a v jednej sume výdaj valút-kt. sa nakúpili a predali, samozrejme nákup v cene obstarania, výdaj chcem práve v tej ocenenia, t.j. na niektorej mene bude cca ročne 300 príjmov aj cca 300 výdajov, na niektorých aj menej. Postačí mi nastaviť automatický prepočet VNC?

Prípadne, čo odporúčate.
Zo skladmi nemám skúsenosť. Ďakujem veľmi pekne

Ad 1) ano, presne ako pisete, prepocet je po kazdom pohybe.
Ad2) ano, presne tak - VNC sa na karte zaktualizuje tak ze Pohoda prepocita vsetky pohyby na karte bez ohladu na to kedy ste robili posledny prepocet , cize od zaciatku roka.Cize aj ked spatne zmenite cenu na doklade,alebo niektory doklad uplne vymazete, pohoda to pri najblizsom prepocte zohladni.Cize prepocita vsetky doklady, nielen tie posledne.

Inak, ja na tieto prehlady pouzivam tlacovu zostavu stav skladov (vam asi bude najlepsia ta prva - zasoby) kde uvidite za zvolene obdobie nakup v nakupnej cene, nakup mnozstvo, predaj mnozstvo , predaj vo VNC, predaj v predajnej cene a zostatok na sklade mnozstvo a zostatok na sklade vo VNC.tato zostava podla mna dava najlepsie ocenenie skladu a celkovy prehlad.Myslim si ze pri cca 600 pohyboch na kartach (valutach) to ani nie je treba vypinat, kedze tych mien nie je az tak vela. My mame siet maloobchodnych perdajni, cize mame cca stovky pohybov denne, takze nas by to podstatne zdrzovalo....
atka4
25.01.08,23:46
Ad 1) ano, presne ako pisete, prepocet je po kazdom pohybe.
Ad2) ano, presne tak - VNC sa na karte zaktualizuje tak ze Pohoda prepocita vsetky pohyby na karte bez ohladu na to kedy ste robili posledny prepocet , cize od zaciatku roka.Cize aj ked spatne zmenite cenu na doklade,alebo niektory doklad uplne vymazete, pohoda to pri najblizsom prepocte zohladni.Cize prepocita vsetky doklady, nielen tie posledne.

Inak, ja na tieto prehlady pouzivam tlacovu zostavu stav skladov (vam asi bude najlepsia ta prva - zasoby) kde uvidite za zvolene obdobie nakup v nakupnej cene, nakup mnozstvo, predaj mnozstvo , predaj vo VNC, predaj v predajnej cene a zostatok na sklade mnozstvo a zostatok na sklade vo VNC.tato zostava podla mna dava najlepsie ocenenie skladu a celkovy prehlad.Myslim si ze pri cca 600 pohyboch na kartach (valutach) to ani nie je treba vypinat, kedze tych mien nie je az tak vela. My mame siet maloobchodnych perdajni, cize mame cca stovky pohybov denne, takze nas by to podstatne zdrzovalo....
Ďakujem veľmi pekne, zatiaľ "sa hrajkám"s programom (hoci času niet nazvyš), zisťujem, čo to urobí, keď urobím to či ono.

Neviem ale čo som urobila, keď napr. na výdajke mám inú cenu, ako na sklade-výdaj

Môže byť, že preto, že napriek tomu, že mám nastavený automatický prepočet vnc, dala som urobiť prepočet cez záznam - zásoby?

Ako som spomínala, príjemku robím v obst. cene, tápam v tom, či mám dávať prepočítavať predajnú cenu, alebo nákupnú......

mám v tom chaos.

v podstate by som asi chcela, aby na výdajke bola rovnaká cena, ako na sklad. karte.

alebo som niečo zle nastavila?
(Inak cena na sklad. karte je reálna, na výdajke je vyššia (????)
Ďakujem vám veľmi pekne.

Dopĺňam, teraz som našla v sklady, časť predajné ceny, bola tam nastavená marža 20%, zrejme to aj sedí - ten cenový rozdiel skladová karty-výdajka. Je to ale v poriadku, nemá to byť cena rovnaká?
Pidgey
27.01.08,21:41
No, urcite nedavajte prepocet predajnej ceny, to by vam zmenilo predajnu cenu na karte podla nastavenej marze na vsetkych kartach (cca tak nejako)
Treba dat prepocet nakupnej ceny - a vnasledujucom menu treba zvolit tu poslednu moznost aktualizovat VNC cenu zasob. Tie ostatne nedavajte, je to , minimalne vo vasom pripade zbytocne .
Co sa tyka predajne ceny, cize ceny v ktorej vydavate.
Na karte si definujete predajnu cenu, ktoru ked robite vydaj polozky napr cez vydajky sa standartne nahodi do dokladu.V doklade ale tuto cenu mozete lubovolne menit, cize to ze na vydajke je ina cena ako na karte je normalne (ovsem ked je to zamer - napr zlava a pod...)
Tomu poslednemu moc nerozumiem, tak Vam napisem do PM ak by ste sa chceli spytat priamo.
atka4
09.02.08,18:10
Pidgey, veľmi pekne ďakujem za rady.
Pomohli, popasovala som sa s tým a robí to to, čo potrebujem...;)
Čísielko mám v MT, keby som náhodou niečo potrebovala, ďakujem fakt za pomoc:)

Mala by som ešte jednu otázočku, ale to budem možno musieť smerovať na programátorov (?)

Keďže čísielká, ktoré nahadzujem do príjemok a výdajok sú aj 7 miestne-čo sa týka množsta, a teda aj vyššie - viacmiestne, čo sa týka hodnoty v Skk.
Na príjemkách aj výdajkách to je vidieť pekne. Ale na skladových kartách mám problém - málo miesta, je vidieť len tie pohyby, ktoré majú max. 5 miest napr. 10 000 , detto problém v sume v Skk.

(Viem, že sa všetko dá otvoriť v exceli a upraviť šírku stĺpcov, ale tam mi strana A4 stráca formát, t.j. musela by som upravovať všetky strany....aby to aj vyzeralo...a tých kariet je dosť veľa.

Dá sa tomu prejsť cez rozum?:mee:
Pidgey
12.02.08,21:17
Som rad ak som poradil :)
Co sa tyka velkosti cisel.Neviem presne co mas na mysli.
Skusil som si to u seba a je fakt ze na skladovej karte vidim iba 8 cisel, cize aj tam mate radovo 100mil, uz to neni vidno priamo na karte.Ale v dolnej zoznamovej casti si viete natiahnut stlpce podla potreby takze tam sa zobrazuje cele mnozstvo ktore je v evidencii (no,ale to asi viete). Pokial s aVam nezobrazuje cele cislo na tlacovej zostave, tak tam je jedina moznost upravit si danu zostavu cez Report Designer (doplnkovy modul, tusim 2000,-) a tam si to viete upravit uz lubovolne (zvacsit velkost poli, umiestnenie, prip si vytiahnut do zostavy nove polia a pod..)
atka4
13.02.08,21:53
Som rad ak som poradil :)
Co sa tyka velkosti cisel.Neviem presne co mas na mysli.
Skusil som si to u seba a je fakt ze na skladovej karte vidim iba 8 cisel, cize aj tam mate radovo 100mil, uz to neni vidno priamo na karte.Ale v dolnej zoznamovej casti si viete natiahnut stlpce podla potreby takze tam sa zobrazuje cele mnozstvo ktore je v evidencii (no,ale to asi viete). Pokial s aVam nezobrazuje cele cislo na tlacovej zostave, tak tam je jedina moznost upravit si danu zostavu cez Report Designer (doplnkovy modul, tusim 2000,-) a tam si to viete upravit uz lubovolne (zvacsit velkost poli, umiestnenie, prip si vytiahnut do zostavy nove polia a pod..)

To hej, v tej záznamovej časti si to viem urobiť, ale práve by som to potrebovala na tej skladovej karte, a až taký fachman zas niesom:eek:, aby som to vedela urobiť v Report Designer-i (aj ho mám, ale absolútne ho nevyužívam) asi to nakoniec tak dopadne ako so skladmi. Keď človek musí, tak sa do toho pustí. Najprv síce trošku krváca, pení......zelení:mee:,:mad:,:confused: ale keď to má nakoniec ten správny výsledný efekt, tak je rád, že sa s tým babral:---.

Ale vrelá vďaka.