maluchm
21.01.08,17:19
Pekný den.

Mynulý rok v septembri som predal s.r.o., kde som bol jediným majitelom a monatelom. Spravilo so valné zhromaždenie, kupno predajná zmluva s novým majitelom, všetko notársky overené. V obchodnom registri ale stále figurujem ja, kedže nový majitel to stále neprepísal v obchodnom registri. Som stále majitelom tej firmy alebo ako to mám chápat, čo som spravil zle?

Dopredu dakujem za Vase pripomienky.
KEJKA
21.01.08,16:29
sro mala aj konateľa. Zmenili ste aj konateľa? Píšeš o majiteľovi. Majiteľ=spoločník.
Na základe toho, čo uvádzaš, konateľ mal podať Návrh na zápis zmien do OR.... o tom sa vôbec nezmieňuješ. Bez návrhu sa nič v OR nezmení, i ked právne majiteľom už nie si - podpísal si K-P zmluvu.
maluchm
21.01.08,16:32
Zmenili sme aj konatela. Uz nový konatel alebo ja, este ako predošlý konatel som mal dat návrh na zmenu v OR?
KEJKA
21.01.08,16:33
Nový konateľ......inak mali ste si to ošetriť v zápisnici VZ.
maluchm
21.01.08,16:39
Dakujem za odpoved. Este by som sa rád opýtal: prišli s.r.o. - čke nejaké pohľadávky na vymáhanie už v tomto období. Boli poslané na moju domácu adresu, kedže v OR ešte stále figuruje moje meno. Čo s tým, respektíve na koho pripadajú teraz tie pohľadávky?
KEJKA
21.01.08,18:44
Ty si ju predal....pošli novému konateľovi aj s výzvou na splnenie povinnosti, lebo budeš mať problémy stále.