ivetkavrb
21.01.08,19:14
Sme s.r.o., ktorá predáva tovar na splátky cez Q a za to je nám vyplácaná odmena za predaj tovaru v % podiele na základe zmluvy o obchod. zastúpení podľa § 652. Podlieha táto odmena DPH. Mám vystaviť faktúru pre nich a neviem či tam mám uviesť DPH alebo je to oslobodené podľa §39 zákona o DPH. Pozerala som viac príspevkov ale ani jedna sa netýka môjho prípadu. Prosím o Váš názor.Vďaka.http://www.porada.sk/images/icons/icon15.gifPotrebujem to na zajtra lebo musím vystaviť faktúru.
Zoltán Kovács
21.01.08,18:18
Sme s.r.o., ktorá predáva tovar na splátky cez Q a za to je nám vyplácaná odmena za predaj tovaru v % podiele na základe zmluvy o obchod. zastúpení podľa § 652. Podlieha táto odmena DPH. Mám vystaviť faktúru pre nich a neviem či tam mám uviesť DPH alebo je to oslobodené podľa §39 zákona o DPH. Pozerala som viac príspevkov ale ani jedna sa netýka môjho prípadu. Prosím o Váš názor.Vďaka.http://www.porada.sk/images/icons/icon15.gifPotrebujem to na zajtra lebo musím vystaviť faktúru.

Podľa mňa tá provízia nie je za finančné služby (§39) neposkytuješ ich, zrejme ani v živnosti to nemáš.
ivetkavrb
21.01.08,18:25
Nemám to v živnosti a zrejme to bude podliehať DPH - vyzerá to ako percentuálny bonus za sprostredkovanie pôžičky len Q mi povedali, že to pôjde bez DPH.
Zoltán Kovács
21.01.08,18:29
Nemám to v živnosti a zrejme to bude podliehať DPH - vyzerá to ako percentuálny bonus za sprostredkovanie pôžičky len Q mi povedali, že to pôjde bez DPH.

Môže to byť aj tovarový bonus za objem predaného tovaru na splátky. A v takomto prípade, ak to máte v zmluve môže bonus byť aj bez DPH. Podľa mňa to bude nasledujúci § zákona o DPH:

§ 25
Oprava základu dane

(6) Základ dane a daň sa nemusí opraviť, ak platiteľ zníži cenu tovaru alebo služby po vzniku daňovej povinnosti voči inému platiteľovi za predpokladu, že na takom postupe sa obidve strany písomne dohodli.
ivetkavrb
21.01.08,19:40
A podľa čoho to zaradím - je tam nejaké slovíčko,podľa ktorého by som to zaradila. Bola by som rada, keby to bolo zaradené ako podliehajúce DPH. Nechce sa mi vôbec prepočítavať koeficientom.
Dakedy si pripadám ako úplne mimo a som zúfala z týchto nešťastných daní.
Asi pôjdem robiť upratovačku..............
ivetkavrb
21.01.08,22:03
Nemáte nikto skúsenosti s predajom cez Q.Potrebovala by som vaše skúsenosti a názory. Ešte raz vďaka.http://www.porada.sk/images/icons/icon5.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon12.gif
Vianocka
12.04.08,16:00
Môže to byť aj tovarový bonus za objem predaného tovaru na splátky. A v takomto prípade, ak to máte v zmluve môže bonus byť aj bez DPH. Podľa mňa to bude nasledujúci § zákona o DPH:

§ 25
Oprava základu dane

(6) Základ dane a daň sa nemusí opraviť, ak platiteľ zníži cenu tovaru alebo služby po vzniku daňovej povinnosti voči inému platiteľovi za predpokladu, že na takom postupe sa obidve strany písomne dohodli.

Som rada, že som tu našla citáciu predmetného paragrafu. Jeho platnosť by som si chcela overiť na nasledovnom príklade:

- platiteľ DPH uhradil za nákup pohonných hmôt. Na doklade z registračnej pokladnice je uvedený rozpis sumy na základ dane, DPH a cenu spolu za PHL. Zároveň je na tomto istom bločku odpočítaná suma na základe získaných SMART bodov, ktorá však nie je rozpočítaná na základ a DPH, ale len v celkovej sume.

Údaje na bločku sú uvedené nasledovne:
tankovanie- zákl.dane = 1 198,60 Sk 501/
DPH 19% = 227,70 Sk 343/
point loyalty discount = - 72,00 Sk 501/
hal.vyr. = 0,20 Sk 548/
k úhrade spolu = 1 354,50 Sk. / 211

Súhlasíte s týmto postupom? Vďaka za názory.
Milan Benka
12.04.08,16:41
Sme s.r.o., ktorá predáva tovar na splátky cez Q a za to je nám vyplácaná odmena za predaj tovaru v % podiele na základe zmluvy o obchod. zastúpení podľa § 652. Podlieha táto odmena DPH. Mám vystaviť faktúru pre nich a neviem či tam mám uviesť DPH alebo je to oslobodené podľa §39 zákona o DPH. Pozerala som viac príspevkov ale ani jedna sa netýka môjho prípadu. Prosím o Váš názor.Vďaka.http://www.porada.sk/images/icons/icon15.gifPotrebujem to na zajtra lebo musím vystaviť faktúru.


A podľa čoho to zaradím - je tam nejaké slovíčko,podľa ktorého by som to zaradila. Bola by som rada, keby to bolo zaradené ako podliehajúce DPH. Nechce sa mi vôbec prepočítavať koeficientom.
Dakedy si pripadám ako úplne mimo a som zúfala z týchto nešťastných daní.
Asi pôjdem robiť upratovačku..............

Aj keď neskoro ale :

Nie je Vám vyplácaná odmena za predaj tovaru ale odmena za sprostredkovanie pôžičiek. Je to oslobodené podľa §39.
Milan Benka
12.04.08,16:43
Som rada, že som tu našla citáciu predmetného paragrafu. Jeho platnosť by som si chcela overiť na nasledovnom príklade:

- platiteľ DPH uhradil za nákup pohonných hmôt. Na doklade z registračnej pokladnice je uvedený rozpis sumy na základ dane, DPH a cenu spolu za PHL. Zároveň je na tomto istom bločku odpočítaná suma na základe získaných SMART bodov, ktorá však nie je rozpočítaná na základ a DPH, ale len v celkovej sume.

Údaje na bločku sú uvedené nasledovne:
tankovanie- zákl.dane = 1 198,60 Sk 501/
DPH 19% = 227,70 Sk 343/
point loyalty discount = - 72,00 Sk 501/
hal.vyr. = 0,20 Sk 548/
k úhrade spolu = 1 354,50 Sk. / 211

Súhlasíte s týmto postupom? Vďaka za názory.

Je to OK .
1novacik1
28.05.08,12:45
pozdravujem všetých,a chcem poprosit o radu sme firma,ktora vydala svoje emitovane dlhopisy ,mame uzatvorene zmluvy o obchodnom zastupeni-uzatvoria zmluvu s klientom na kupu nasich emitovanych dlhopisov a my obchodným zastupcom raz za 1/2 roka ked sa vyplacaju aj vynosy klientom z emitovanych dlhopisov vyplacame proviziu za sprostredkovanie na zaklade poctu klientov,a dni urocenia im zasleme vyuctovanie a nasledne nam na tuto sumu vystavia fakturu, dnes som obdrzala fakturku kde obch. zastupca sa stal platitelom DPH a k cene provizie navysil aj DPH-a ja si myslim ze ze to je cinnost oslobodena od DPH podla§39 odst f-vie mi niekto poradit -ci to ma byt bez DPH alebo s DPH-moc dakujem za vsetky nazory