Mirkaa
21.01.08,20:52
Dobrý deň, chcem sa spýtať, ako mám zaúčtovať faktúru za jedálne kupóny u živnostníka. Objednávam lístky vždy na jeden mesiac. Stačí to zaučtovať do VOZD do prevádzkovej réžie alebo nejako inak? Môžem odpočítať celý rok celú sumu alebo len od určitého dátumu /lebo viem, že najprv bolo len 50% a neskôr sa to zmenilo/
Paula
21.01.08,20:06
Dobrý deň, chcem sa spýtať, ako mám zaúčtovať faktúru za jedálne kupóny u živnostníka. Objednávam lístky vždy na jeden mesiac. Stačí to zaučtovať do VOZD do prevádzkovej réžie alebo nejako inak? Môžem odpočítať celý rok celú sumu alebo len od určitého dátumu /lebo viem, že najprv bolo len 50% a neskôr sa to zmenilo/


Ide o SL pre zamestnancov alebo pre spotrebu SZČO?
babca626
22.01.08,03:47
Ide o SL pre SZČO
aťka šebová
22.01.08,06:27
Od 1.1.2007 má SZČO nárok na 89,-Sk stravné na každý odpracovaný deň. Ja účtujem nákup jedálnych kupónov nasledovne :
- úhrada faktúry ako VNZD
- na konci mesiaca zaúčtujem interný doklad počet odpracovaných dní x 89,- Sk - prevádzková réžia VOZD.
Jedálne kupóny evidujem ako ceniny v osobitnej knihe. Ak to robím zle, prosím opravte ma.
babca626
23.01.08,03:54
Môže mi niekto napísať ako vyzerá interný doklad a čo všetko sa tam píše. Veľmi pekne ďakujem
aťka šebová
23.01.08,05:30
Na internom doklade mám :
- meno, adresu /miesto podnikania/ IČO, DIČ - SZČO
- číslo ID, dátum
- obsah / čo účtujem / suma, podpis + razítko.
Interným dokladom, účtujem aj odpisy DHM.
danka101
23.01.08,10:33
Od 1.1.2007 má SZČO nárok na 89,-Sk stravné na každý odpracovaný deň. Ja účtujem nákup jedálnych kupónov nasledovne :
- úhrada faktúry ako VNZD
- na konci mesiaca zaúčtujem interný doklad počet odpracovaných dní x 89,- Sk - prevádzková réžia VOZD.
Jedálne kupóny evidujem ako ceniny v osobitnej knihe. Ak to robím zle, prosím opravte ma.
Ano je to tak, ale s kupou Jed. kuponov súvisi aj nejaký poplatok,na ktorý sa vztahuje i DPH, ten ide do VOZD celý a DPH sa uplatni.....
Mirkaa
27.01.08,11:39
mohol by mi niekto napísať presný postup čo, kde ako zaúčtovať? Veľmi pekne ďakujem. Ja som to platila cez internetbanking cez podnikateľský účet
ego.mc
28.01.08,01:30
Takže, ak si to platila internet bankingom, v knihe záväzkov dáš úhradu faktúry a v peňažnom denníku to rozčleníš:
Úhradu lístkov zaúčtuješ ako VNZD - nákup cenín.
Úhradu poplatkov ako VOZD - prevádzková réžia.
Ak je SZČO plátca DPH a kupuje lístky iba pre seba, nemá nárok na odpočet DPH!
V knihe cenín zaeviduješ stravné lístky.
Mirkaa
28.01.08,06:27
Veľmi pekne ďakujem
lbdent
02.02.08,12:49
Ahojte, ešte otázočka ku stravným lístkom - kupujeme ticket rest., kde sú stravné lístky bez DPH a táto sa vzťahuje len na províziu dodávateľa a dopravu. Na faktúre je množstvo lístkov potrebných mesačne aj pre zamestnancov aj pre zamestnávateľa, ktorý je szčo. Ako v tomto prípade účtujete DPH?
Anja111
02.02.08,13:16
Ahojte, ešte otázočka ku stravným lístkom - kupujeme ticket rest., kde sú stravné lístky bez DPH a táto sa vzťahuje len na províziu dodávateľa a dopravu. Na faktúre je množstvo lístkov potrebných mesačne aj pre zamestnancov aj pre zamestnávateľa, ktorý je szčo. Ako v tomto prípade účtujete DPH?

Prečítaj si nasledovnú tému
http://www.porada.sk/t53808-stravovanie-szco-a-dph-usmernenie-drsr.html
lbdent
02.02.08,14:10
Tento príspevok som si prečítala už predtým, ale ak sa nemýlim, týka sa len szčo ktorý nemá zamestnancov. Ak szčo nakupuje poukážky aj pre seba aj pre svojich zamestnancov na jednej faktúre, môže si DPH odpočítať?
Tweety
02.02.08,14:12
Tento príspevok som si prečítala už predtým, ale ak sa nemýlim, týka sa len szčo ktorý nemá zamestnancov. Ak szčo nakupuje poukážky aj pre seba aj pre svojich zamestnancov na jednej faktúre, môže si DPH odpočítať?
Nie, môže si odpočítať len z nákupu pre zamestnancov.
Paula
02.02.08,14:13
Tento príspevok som si prečítala už predtým, ale ak sa nemýlim, týka sa len szčo ktorý nemá zamestnancov. Ak szčo nakupuje poukážky aj pre seba aj pre svojich zamestnancov na jednej faktúre, môže si DPH odpočítať?



Nemôže, iba z časti manip. poplatku pre zamestnancov. Treba to prepočítať podľa počtu kusov na zamestnancov a na SZČO.
lbdent
02.02.08,14:41
No tak to je pekný galimatiáš:eek::eek::eek: