ickoo
12.03.05,12:20
Mam problém , ako je to s razítkovaním označovním - znehodnocovaním prijatých dokladov do JU po zaevidovaní v PD a zopnutí s výdavkovým dokaldom by tento mal byť podla súdruha Kozlíka označený mojím razítkom alebo ako.Aby sa po kontrole nedal ešte raz použiť ??? VRAJ JE NA TO OPATRENIE MINISTERSTVA FINANCII viete o tom niekto viac?? Učtujem s sustave JU a som platca DPH .
olga88
12.03.05,15:27
Bloky z ERP orazis na druhej strane razitkom firmy, nedaju sa potom pouzit ako naklady inej firmy.
Olga
Zombor
12.03.05,21:34
Si platca DPH, výstup z registracnej pokladnice neobsahuje nazov a sidlo tvojej firmy a taktiez neobsahuje tvoje IC DPH. Podla zakona to danovy doklad musi obsahovat, preto je potrebne bloky z ERP opeciatkovat alebo uvedene udaje dopisat. V praxi danova kontrola neuznava ako danovy doklad blok z ERP ktory tieto udaje neobsahuje a neobstoji ani tvrdenie ze na VPD tieto udaje su.
lenkak
12.03.05,22:08
ondrejvla
12.03.05,22:18
Tu bola taká menšia diskusia na túto tému:
http://www.porada.sk/showthread.php?t=5807&page=2&pp=10&highlight=pe%E8iatkaLenka, súhlasím s tebou, nie je treba pečiatkovať, žiaden zákon nám to neprikazuje. Už som prežila veľmi veľký počet kontrol, ale ani jedna mi to nevytkla.
Paula
12.03.05,23:36
Keby tu bol rozprávkový škriatok, všetky reakcie za posledné mesiace na túto tému by zhrnul 1:1. Každý robí tak, ako mu vyhovuje, resp. ako mu povedali daňoví alebo iní poradcovia.
Moja skúsenosť: Nikdy mi za mnohé roky žiadna kontrola nevytkla neopečiatkované doklady z ERP, ktoré sme dávali do nákladov (netúžila po pečiatke našej ani predajcovej, pokiaľ mal predajca na doklade všetky údaje zákonom stanovené uvedené - napokon pečiatku vám urobia takmer všade bez toho, aby pýtali originál výpisu z OR alebo ŽL). Zákonom dané údaje majú byť na doklade z ERP, nie na pečiatke.
Môj prístup: Neznášam pečiatku na doklade z ERP, ktorá je "buchnutá" cez sumu, dátum alebo iný dôležitý údaj a je jedno, či je z líca alebo z rubu dokladu, pretože často presiakne celým dokladom (a je absolútne nečitateľný).
Môj záver: Ak si niekto nedá do poriadku SW v pokladni a nemá na doklade všetky zákonom potrebné údaje, pečiatka nie je riešením.
ondrejvla
13.03.05,11:55
Súhlasím s Paulou.
Špaňo
27.08.06,00:03
Môže mi niekto poradiť ako v Alfe vytlacim výdavkový pokladnicný doklad tak aby som mohol vpisovať potrebne udaje na pocitaci.Dokazem si zatial vytlacit len cisze tlacivo ale vidim ze v prikladoch su aj kompletne vypísane doklady v pocitaci.
bulnova
27.08.06,07:50
Za 14 rokov som pri daňovej kontrole nenarazila na problém pečiatkovania
dokladov - znehodnocovania a pod. Ak má doklad z RP všetky náležitosti,
nikto nevyžadovať pečiatku (ani na vstupe, ani výstupe).
Zita5
27.08.06,08:05
Môže mi niekto poradiť ako v Alfe vytlacim výdavkový pokladnicný doklad tak aby som mohol vpisovať potrebne udaje na pocitaci.Dokazem si zatial vytlacit len cisze tlacivo ale vidim ze v prikladoch su aj kompletne vypísane doklady v pocitaci.


Pri účtovaní hotovosti v pokladni .....či to bude príjem alebo výdaj ....máš ešte jednu ikonu vľavo tesne pod riadkom PD"tlačiť doklad " na to si klikni a tam sa Ti objaví VPD alebo PPD a cez F7 si môžeš nastaviť buď odberateľa alebo dodávateľa .....vo vnútri tohto dokladu stačí kliknúť "OK" a doklad sa vytlačí.
Špaňo
27.08.06,08:37
Ďakujem!!!!!!