Zuzana Boháčová
21.01.08,21:10
Dobrý večer prajem poraďákom,
mám takú trošku mimo otázočku..

Pri zasielaní prehľadu o zrazenych a odvedenych preddavkoch na daň § 43 -treba na daňovy urad posielať aj tretiu stranu-potvrdenie o podani tlaciva prehladu?
my totiz posielame prehlad doporucene postou na DU
a suma rozdielu daňového bonusu je 0,tak nevidim dôvod posielať tam tu poslednu stranu..


Ďakujem
evina
21.01.08,20:15
Dobrý večer prajem poraďákom,
mám takú trošku mimo otázočku..

Pri zasielaní prehľadu o zrazenych a odvedenych preddavkoch na daň § 43 -treba na daňovy urad posielať aj tretiu stranu-potvrdenie o podani tlaciva prehladu?
my totiz posielame prehlad doporucene postou na DU
a suma rozdielu daňového bonusu je 0,tak nevidim dôvod posielať tam tu poslednu stranu..


Ďakujem

Nie len keď odovzdávaš Prehľad osobne.
Zuzana Boháčová
22.01.08,17:07
ďakujem;)
nikulik
23.01.08,08:28
Ahojte poradaci, potrebovala by som poradiť.
V mesiacoch júl, august a september sme vyplatili zamestnankyni danovy bonus neopravnene, lebo jej dcera skoncila Ing.studium a pracovnicka nam to neoznamila. V oktobri som jej celu sumu danoveho bonusu za tri mesiace odpočítala vo výplate.
Teraz ale neviem ako to dat do prehladu. Danovemu uradu by sme nemali dlhovat nic, ale neviem ako to dat do prehladu. Poradite mi?
Tweety
23.01.08,08:32
Ahojte poradaci, potrebovala by som poradiť.
V mesiacoch júl, august a september sme vyplatili zamestnankyni danovy bonus neopravnene, lebo jej dcera skoncila Ing.studium a pracovnicka nam to neoznamila. V oktobri som jej celu sumu danoveho bonusu za tri mesiace odpočítala vo výplate.
Teraz ale neviem ako to dat do prehladu. Danovemu uradu by sme nemali dlhovat nic, ale neviem ako to dat do prehladu. Poradite mi?
1. takto si to riešiť nemala, DB vyrovnávame až pri RZD
2. v mes. 7.8.9 si DB v prehľade mala, a kedže si ho v októbri odpočítala, tak ho aj v prehľade odpočítaš od ostatných uplatnených DB.
nikulik
23.01.08,08:41
Ano, to uz viem ze to tak nemalo byt, ale stalo sa. Teraz ale neviem ako to spravit. Lebo v mes. 7.,8.,9. mam v prehlade zaratany aj danovy bonus ktory sme jej vyplatili. Ale v mes.10. mi vychadza suma DB kde uz je odpočítana suma 1665, cize 3 x po 555,-. Takze by to malo byt dobre. Ide ale o to, ze ked budem podavat rocne hlasenie tak tam sa to odzrkadli, nie?
Tweety
23.01.08,08:43
Ano, to uz viem ze to tak nemalo byt, ale stalo sa. Teraz ale neviem ako to spravit. Lebo v mes. 7.,8.,9. mam v prehlade zaratany aj danovy bonus ktory sme jej vyplatili. Ale v mes.10. mi vychadza suma DB kde uz je odpočítana suma 1665, cize 3 x po 555,-. Takze by to malo byt dobre. Ide ale o to, ze ked budem podavat rocne hlasenie tak tam sa to odzrkadli, nie?
NO áno, ročné hlásenie je vlastne súčet všetkých kvartálnych hlásení.
nikulik
23.01.08,08:47
Tak co mi teraz poradite?
Tweety
23.01.08,08:49
Tak co mi teraz poradite?
No urobíš to tak, ako som uviedla vyššie, ináč sa to už nedá.
nikulik
23.01.08,08:58
Dobre, skusim, dakujem.