Vikt
12.03.05,13:14
Robim DP "B", v ktorom uvadzam prijmy od 1-9/2004 podla §5 a popri zamestnani vykonavam remeselnu zivnost od 1-12/2004 a nemam ziadne vydavky. Mozem si z prijmu z remeselnej zivnosti uplatnit 60% do vydavkov? Isla som do toho s tym, ze pokojne mozem si uplatnit tych 60% ale pre pokoj duse potrebujem si to potvrdit. Tak piste a dakujem za kazdy nazor.
Zita5
12.03.05,12:36
Robim DP "B", v ktorom uvadzam prijmy od 1-9/2004 podla §5 a popri zamestnani vykonavam remeselnu zivnost od 1-12/2004 a nemam ziadne vydavky. Mozem si z prijmu z remeselnej zivnosti uplatnit 60% do vydavkov? Isla som do toho s tym, ze pokojne mozem si uplatnit tych 60% ale pre pokoj duse potrebujem si to potvrdit. Tak piste a dakujem za kazdy nazor.
Ak daňovník v roku 2004 bude dosahovať príjmy z remeselných živností , ale popri iných druhoch príjmov z podnikania , či inej samostatnej zárobkovej činnosti alebo z prenájmu , môže si uplatniť len 25% výdavky z úhrnu týchto príjmov .

Iné druhy príjmov , ako napr. zo závislej činnosti , či ostatné príjmy , môže daňovník s príjmamy z remeselných živností dosahovať bez obmedzenia, a bude tak podľa §6 ods.10 spĺnať podmienku na uplatnenie 60% výdavkov .


Podľa mňa áno , ale počkaj ešte na názor ďalších .
evina
12.03.05,14:18
Citujem z poradcu podnikateľa 5-6/2005: Ak bude daňovník dosahovať popri príjmov z vykonávania remeselných činností
iné druhy príjmov /napr. zo závislej činnosti alebo ostatné príjmy, môže si na príjmy z remeselnej činnosti uplatniť 60%
výdavky. Zákon to nezakazuje.

Ak dosahuje príjmy z podnikania či inej SZČO činnosti alebo z prenájmu tak iba 25%.

Čiže aj ja sa prikláňam k tomu, že áno
Zombor
13.03.05,14:43
Suhlasim s predchadzajucimi prispevkami. Ak "má príjmy z podnikania, z inej samostatnej zárobkovej činnosti a z prenájmu LEN z vykonávania remeselných živností" tak uplatnuje 60%. Prijmy z §5 to neovplyvnuju. Vydavky sa tykaju len §6 v tomto pripade.
Evanka
13.03.05,14:59
Robim DP "B", v ktorom uvadzam prijmy od 1-9/2004 podla §5 a popri zamestnani vykonavam remeselnu zivnost od 1-12/2004 a nemam ziadne vydavky. Mozem si z prijmu z remeselnej zivnosti uplatnit 60% do vydavkov? Isla som do toho s tym, ze pokojne mozem si uplatnit tych 60% ale pre pokoj duse potrebujem si to potvrdit. Tak piste a dakujem za kazdy nazor.Ano, mozes, ak prijmy z podnikania su iba z remeselnych cinnosti uvedenych v prilohe 1 (doporucujem pozriet) a ak nie si platcom DPH.
DanielaSL
18.03.05,18:15
súhlasím s Evankou , treba si dať pozor na tú prílohu 1