janko jaci
21.01.08,23:16
S PRIATELKOU IDEME KUPIT BYT KTOREHO VLASTNICKA ZOMRELA ,DEDICKOU JE JEDINA DCERA A TERAZ CHCEME SA SPYTAT CO KONKRETNE POTREBUJEME NA VKLAD KATASTRA?

1.KUPNU ZMLUVU
2.POTVRDENIE OD SPRAVCU BYT,DOMU
3.ROZHODNUTIE O DEDICSKOM KONANI
4.2000SK KOLOK
5.NAVRH NA KATASTER

JE ESTE NIECO POTREBNE ABY NAM KATASTER POVOLIL ,,VKLAD NA KATASTER?????

TAKTIEZ SA CHCEM SPYTAT S PRIATELKOU ODCHADZAM DO ZAHRANICIA,TAKZE KATASTER MA DO 30DNI VYDAT LIST VLASTNICTVA ,ALE IDE O TO ZE NEBUDEME NA SLOVENSKU A KDE TRVALE BYVAME NEBYVA NIK,JE MOZNE ABY MI KATASTER POSLAL LIST VLASTNICTVA DO ZAHRANICIA?DAKUJEM VELMI PEKNE STRANKY SU SKUTOCNE PERFEKTNE!!!!!
vieroslava
22.01.08,05:51
Nič viac na vklad do katastra nepotrebujete. Vymenoval si všetky prílohy. Dedičské rozhodnutie musí byť právoplatné a originál, alebo overená kópia. Kataster zašle potvrdené zmluvy aj list vlastníctva na adresu, ktorú budeš mať uvedenú v zmluve ako trvalé bydlisko. Do zahraničia Ti to určite nepošlú. Zasielanie zmlúv sa riadi určitým režimom, kde zmluvy musíte prevziať do vlastných rúk. Ak na doručovacej adrese nebudete a zmluvy neprevezmete, vráti ich pošta späť na kataster a keď sa vrátite, môžete si ich osobne prevziať. Dôležitá je oznamovacia povinnosť miestnemu správcovi dane z nehnuteľnosti, ktorú je potrebné vykonať do 30 dní od povolenia vkladu do katastra. Ak máte v zahraničí prístup na internet, kontrolujte cez www.katasterportal.sk, kedy bude Vaša zmluva vyvkladovaná a požiadajte rodičov, alebo niekoho iného, aby za Vás túto oznamovaciu povinnosť, vo Vašom mene splnil.
janko jaci
22.01.08,08:37
DAKUJEM P.VIEROSLAVA
hiker
22.01.08,20:06
A ta dedicka je uz zapisana na liste vlastnictva? Podla mna musi by najprv zapisana ona (zaznamom - na LV je to v polozke "Titul nadobudnutia" napr. ako "Z 2433/05 - Osvedčenie o dedičstve 23D 363/04" ). Ide o to, ze predavat vam to moze len vlastnik (a to je jedna z podmienok, ktoru skuma kataster - t.j. opravnenie prevodcu nakladat s nehnutelnostou), inak kataster vklad nepovoli.

Pokial by este nebola zapisana, bola by oficialne vlastnickou porucitelka. Myslim, ze sa to neda v jednom navrhu, preto je podla mna aj zbytocne posielat dedicske rozhodnutie. Totiz ked rozhodnutie o dedistve nadobudne pravoplatnost, sud ho automaticky zasiela na kataster (cize netreba ho tam posielat), kataster ma 60 dni na zapis (lebo v tomto pripade ide o zapis vlastnictva zaznamom a nie vkladom) a ked tam bude novy vlastnik, ten vam moze nehnutelnost predat a tam ma kataster 30 dni (a ide o zapis vkladom).
vieroslava
23.01.08,07:30
Osvedčenie o dedičstve je záznamová listina. Nemusí byť zapísané v katastri nehnuteľností, dedičia môžu s nadobudnutým majetkom nakladať aj na základe dedičského rozhodnutia. V tomto prípade kataster nerozhoduje o vlastníckom práve, ale len eviduje rozhodnutie iného orgánu.
Ak nie je dedičské rozhodnutie ešte zapísané v katastri nehnuteľností, priložia ho k návrhu na vklad ako listinu osvedčujúcu vlastnícke práva predávajúcich.
hiker
23.01.08,08:08
Osvedčenie o dedičstve je záznamová listina. Nemusí byť zapísané v katastri nehnuteľností, dedičia môžu s nadobudnutým majetkom nakladať aj na základe dedičského rozhodnutia. V tomto prípade kataster nerozhoduje o vlastníckom práve, ale len eviduje rozhodnutie iného orgánu.
Ak nie je dedičské rozhodnutie ešte zapísané v katastri nehnuteľností, priložia ho k návrhu na vklad ako listinu osvedčujúcu vlastnícke práva predávajúcich.

Vidis, to som si neuvedomil. Len som nevedel ci sa nebudu bit tie rozne lehoty na zapis.