edi23
22.01.08,08:55
Vo výkaze o plnení povinného podielu zamestnávania občanov so zdravotným postihnutím za r. 2007 treba zadať priemerný počet zamestnancov vo fyzickách osobách. Sme ZŠ , okrem toho je tu ak klub detí, a zariadenie školského stravovania. Mám zarátať všetkých zamestnancov, aj kuchárky, aj vychovávateľku?
J+K
22.01.08,08:02
Edi 23, prosím, môžeš mi popísať postup výpočtu celkového odvodu za neplnenie povinného podielu zamestnancov so zdrav. postihnutím? Idem tento výkaz robiť prvýkrát, mám len zamestnancov, ktorí majú len preukaz zdravotne ťažko postihnutého, neviem, či aj takýto zamestnanci sa počítajú a či ich budem uvádzať vo výkaze v časti B v bode 1. alebo bode 2.

Suma bude 3 x 7900 x 1,352 = 32042,40 ?

P.S. Viem, že sa pýtam veľa, ale nie je mi to vôbec jasné -:(
inuš
22.01.08,08:34
Pokiaľ ZŠ,MŠ,ŠJ,ŠK je spolu v jednej organizácii - tak áno, zahrňaš všetkych zamestnancov do výkazu. Pozor na skrátené úväzky - tam treba prepočítavať na plný úväzok - ak mám 2 upratovačky na polovičný úväzok, tak do výkazu je to 1 fyzická osoba.
edi23
22.01.08,10:38
Ďakujem Inuš za odpoveď.

J + K, musím povedať, že veľké skúsenosti nemám ani ja,toto robím tretí krát, ale my sme doteraz nemali zamestnanca so zdrav.postihnutím. Podľa mňa ak majú preukaz tak podľa zákona je občan uznaný za invalidného občana podľa osobitného predpisu, alebo ktorý má pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť. To či ich zaradíš do bodu 1 alebo 2, by som zaradila podľa potvrdenia od lekára.
malaza
26.03.10,18:22
Môže mi niekto pomôcť ako mám zistiť, či som splnila povinný podiel zamestnávania, ak mám 46 zamestnancov 2 invalidných dôchodcov, ktorí u nás pracujú 4 mesiace?Vďaka
fosgeen
26.03.10,19:24
Musíš vedieť, či je invalid do 70 % , alebo nad 70 %. Povinnosť zamestnávať invalidných občanov je 3,2 % z celkového počtu zamestnancov.Ak je invalidný občan nad 70 %, tak si započítaš, ako keby si zamestnávala 3 invalidných občanov.
hnedoočka
26.03.10,21:21
Môže mi niekto pomôcť ako mám zistiť, či som splnila povinný podiel zamestnávania, ak mám 46 zamestnancov 2 invalidných dôchodcov, ktorí u nás pracujú 4 mesiace?Vďaka

vypočítaj si :46 zamest. x 3,2 % = 1,47 zo zaokrúhlenia ti vychádza povinnosť jeden zamestnanec ZŤP

dvaja zamestnanci = počet odpracovaných kalendárnych dní podeľ 365 dní, vyjde ti koeficient x 46 zamestnancov ...to je tvoj podiel zamestnaných.

ako už bolo spomínané, ak sú ohodnotení nad 70% , násobíš ich tromi.

nezabudni doložiť kópiu ich potvrdenia o ZŤP , kde je uvedená výška postihnutia.