durnek
22.01.08,08:01
Možete mi poradiť?
Zamestnanec z dôvodu odchodu manžela do cudziny požiadal o neplatené voľno ( 3 roky) Teraz nám oznámil, že chce nastúpiť do práce 1.7.2008. Je zamestnaný ako učiteľ . Má nárok na dovolenku, alebo musí najprv odracovať 60 dní v roku 2008. Problém je v tom, že v čase júl - august sú školské prázdniny a učitelia čerpajú dovolenku.
Tweety
22.01.08,07:08
Možete mi poradiť?
Zamestnanec z dôvodu odchodu manžela do cudziny požiadal o neplatené voľno ( 3 roky) Teraz nám oznámil, že chce nastúpiť do práce 1.7.2008. Je zamestnaný ako učiteľ . Má nárok na dovolenku, alebo musí najprv odracovať 60 dní v roku 2008. Problém je v tom, že v čase júl - august sú školské prázdniny a učitelia čerpajú dovolenku.
Na D za KR musí odpracovať aspoň 60 dní v roku, za každých odpracovaných 21 dní má nárok na 1/12 z ročného nároku.
Chobot
22.01.08,08:15
Možete mi poradiť?
Zamestnanec z dôvodu odchodu manžela do cudziny požiadal o neplatené voľno ( 3 roky) Teraz nám oznámil, že chce nastúpiť do práce 1.7.2008. Je zamestnaný ako učiteľ . Má nárok na dovolenku, alebo musí najprv odracovať 60 dní v roku 2008. Problém je v tom, že v čase júl - august sú školské prázdniny a učitelia čerpajú dovolenku.

Zákonný nárok nemá, ale zamestnávateľ môže poskytnúť dovolenku aj vtedy, pokiaľ je predpoklad, že zotrvá v PP naďalej a že mu do konca roku vznikne nárok na príslušný počet dní dní dovolenky (teda že si ju neprečerpá vopred).