ojka
12.03.05,13:14
Mám otázku môžem dávať prémie pri dohode o brig. práci študentov alebo nie. Nenašla som nikde takúto otázku. Myslím tým, že jeden mesiac mu dám prémie a iný nie. Lebo ten zamestnanec má ďalšie dohody o vykonaní práce u iných zamestnávateľov (nevie koľko v mesiaci zarobí) a nechcem aby mu príjem presiahol 6500,-, lebo neviem či do príjmu sa budú počítať nielen dohody o brig.práci študentov alebo aj dohody o vykonaní práce. Díky
Manual
12.03.05,12:18
Mám otázku môžem dávať prémie pri dohode o brig. práci študentov alebo nie. Nenašla som nikde takúto otázku. Myslím tým, že jeden mesiac mu dám prémie a iný nie. Lebo ten zamestnanec má ďalšie dohody o vykonaní práce u iných zamestnávateľov (nevie koľko v mesiaci zarobí) a nechcem aby mu príjem presiahol 6500,-, lebo neviem či do príjmu sa budú počítať nielen dohody o brig.práci študentov alebo aj dohody o vykonaní práce. DíkyS prémiami u DOVP som sa nestretol a načo mu to dávať ??? Veď je na zamestnávatelovi, či mu dá za dohodnutú vykonanú prácu 1000,- Sk alebo 5000,- Sk. Keď mu dáš viac, tam to má aj s "prémiami". Prečo si komplikujeme život? Alebo je za tým niečo iné?
Pekný deň želám...
ojka
13.03.05,11:54
Nie je za tým nič. Len som si myslela, že je to možné dávať prémie. Nechcem aby prekročil tých 6500,-.
Eva Farkasová
13.03.05,12:18
Mám otázku môžem dávať prémie pri dohode o brig. práci študentov alebo nie. Nenašla som nikde takúto otázku. Myslím tým, že jeden mesiac mu dám prémie a iný nie. Lebo ten zamestnanec má ďalšie dohody o vykonaní práce u iných zamestnávateľov (nevie koľko v mesiaci zarobí) a nechcem aby mu príjem presiahol 6500,-, lebo neviem či do príjmu sa budú počítať nielen dohody o brig.práci študentov alebo aj dohody o vykonaní práce. Díky

Prikláňam sa k odpovedi MANUALA , od prémiách pri DoVP nemôže byť ani reči. Ak mu chceš dať prémie, prípadne nejakú odmenu, započítaj mu to do odmeny. Na výplatnej páske bude len počet odpracovaných hodín a jeho hrubá mzda. Nič iné. Nezabudni aj na písomnú formu DoVP. Netrap sa nad tym - bude aj horsie http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif. Takyto pripad som mala teraz. Riaditeľ dal odmenu na DoVP, tak som dotycnemu pripočitala k jeho dohodnutej mzde a DoVP som si prepísala. Pa
brm
13.03.05,14:34
mnooo, ja som sa s odmenou navyše stretla, riešilo sa to celé v kolonke OSTATNÉ - prikladal sa protokol každý mesiac, či má alebo nemá nárok a koľko...a detičky makali ako zdivené...
Manual
13.03.05,14:46
mnooo, ja som sa s odmenou navyše stretla, riešilo sa to celé v kolonke OSTATNÉ - prikladal sa protokol každý mesiac, či má alebo nemá nárok a koľko...a detičky makali ako zdivené...Karkulka ale mi chýba zmysel premie v DOVP. Ak sa s nimi dohodnem na sume 1000,- Sk a potom im slúbim viac ak sa poponáhlajú, tak stejne je to len plat za dohodnutú prácu. Asi tomu nerozumiem, pretože sa tým komplikuje život, nie ????
Pekný deň želám...
lenkak
13.03.05,14:55
Manual ľudia si vždy komplikujú život. Žiaľ. Ale úplne súhlasím s Tebou.
Manual
13.03.05,17:20
Manual ľudia si vždy komplikujú život. Žiaľ. Ale úplne súhlasím s Tebou.Lenkak, ja to zasa maximálne zjednodušujem, viac času je na iné, nie ?
Pekný večer želám...
lenkak
13.03.05,17:25
Lenkak, ja to zasa maximálne zjednodušujem, viac času je na iné, nie ?
Pekný večer želám...
Bodaj by takých bolo viacej, ale už sme aspoň dvaja.
brm
14.03.05,07:06
Karkulka ale mi chýba zmysel premie v DOVP. Ak sa s nimi dohodnem na sume 1000,- Sk a potom im slúbim viac ak sa poponáhlajú, tak stejne je to len plat za dohodnutú prácu. Asi tomu nerozumiem, pretože sa tým komplikuje život, nie ????
pekný deň želám...
myslím, že bola reč o študentskej dohode, ak som správne prečítala prvý príspevok...nehovorím o jednorazovej dohode o práci ale o dlhodobejšej dohode študenta...
ingi
14.03.05,08:09
V každom prípade si myslím, že ak už prémia u DOBPŠ, tak musí byť dohodnutá v "Dohode", minimálne by mali byť dohodnuté podmienky, od ktorých sa odvíja a s nimi súvisiaca výška (odmenu za vykonanú prácu je nutné dohodnúť v zmysle § 228 ZP).