eva16
22.01.08,08:38
Dobrý deň, vie mi niekto poradiť, či môžem uplatňovať odpisy z osobného auta zahr. do majetku podnikateľa, ked sme ho dali dočasne vyradiť s evidencie MV k 20.12.2007? Auto je pokazené, nejazdíme na ňom. Ešte nevieme či sa nám ho podarí opraviť? Na DÚ sme oznámili zmenu k dani z MV.
Dakujem
Eva:confused:
eva16
28.01.08,08:23
Dobrý deň, vie mi niekto poradiť, či môžem uplatňovať odpisy z osobného auta zahr. do majetku podnikateľa, ked sme ho dali dočasne vyradiť s evidencie MV k 20.12.2007? Auto je pokazené, nejazdíme na ňom. Ešte nevieme či sa nám ho podarí opraviť? Na DÚ sme oznámili zmenu k dani z MV.
Dakujem
Eva:confused:
No pozerám, že nik nareagoval na moju otázku.
Ja som si to medzičas overovala na DÚ. Tam mi povedali, že ak dokážeme, že sme to auto počas dočasného vyradenia z cestnej premávky opravovali (nákup ND, súčiatok) a po určitom období ho znova začneme používať, tak si môže danovník uplatniť odpisy. Jednozančne si to musí vedieť danovník obhájiť.
Ahojte Eva
Denda
28.01.08,18:32
No máte to ťažké, hlavne tým, že odhlásením dane z motorových vozidiel k 20.12.2007 ste deklarovali, že na podnikanie ho už nevyužívate.
Ešte tento link na podporu Vášho rozhodovania aj z hľadiska opatrnosti:
http://www.porada.sk/602263-post3.html
eva16
29.01.08,13:21
Dakujem za tvoj príspevok. Už som si myslela, že sa nik nepripojí k mojej téme.
Prajem pekný deň Eva
ekonom99
29.01.08,13:40
na aute nejazdíte, teda nevyužívate na podnikanie, teda nie je možné uplatniť odpisy. Snáď zvážte prerušenie odpisovania, možno auto opravíte a spojazdníte, tým by sa to dalo odôvodniť.
opravujem: mal som na mysli neuplatnenie odpisov odo dňa vyradenia. Dovtedy za používanie auta alikvókna časť by mala byť samozrejme uznateľná.
Kája.
29.01.08,17:16
Podľa môjho názoru nárok na odpisy za rok 2007 máte, auto ste v roku 2007 používali na dosiahnutie zdaniteľných príjmov a k 31.12.2007 ho máte v evidencii majetku.