miroslav111
22.01.08,11:34
Poraďaci neviete mi poradik ako by som si mohol zpraviť predbežnu kalkuláciu na pristavbu a zaroveň,rekonštrukciu rod domu je na to nejaky program alebo softver aby som vedel koľko si mam zhruba zobrať pôžičku s pozdravom
ROMBOR
22.01.08,10:50
ziaden SW ti nenahradi prakticke nacenenie stavby stavebnou firmou ... ak uz mas projekt, tak ho daj nacenit 2 - 3 stavebnym firmam a dostanes sa k nejakemu priemeru ... pre velmi, velmi hrube a rychle nacenenie vystavby... cena stavby = m2x20 000,-Sk .... (tych 20 tis. moze byt aj 25, ale aj 18 .. to zavisi od standartu a stavebnej firmy ... tych 20 je priemer) ...
r
Peter Briatka
22.01.08,12:45
Ak si dávaš robiť projekty niekomu, kto sa skutočne aj vyzná a orientuje v realnom stavebnom trhu - už vo fáze projektového riešenia ti vie povedať koľko ťa to bude cca. stáť... Každopádne by som trval na tom aby bol súčasťou projektu aj výkaz výmer... potom môžeš dať spraviť cenove ponuky viacerím firmám a máš istotu, že každá firma ráta s rovnakými množstavmi materiálu, rovnakými materiálmi... ved chápeš kam tým mierim.