ingaur
22.01.08,11:42
Volám, sa Ingrid a dúfam, že budem môcť čerpať z vašich rád a skúseností!
Robím si svoje prvé daňové priznanie sama, takže otázok bude veeeeeeeeľmi veľa! ;)
Tweety
22.01.08,10:43
Volám, sa Ingrid a dúfam, že budem môcť čerpať z vašich rád a skúseností!
Robím si svoje prvé daňové priznanie sama, takže otázok bude veeeeeeeeľmi veľa! ;)
Tešíme sa aj my a vitaj.:):) Ale podľa prihlásenia nie si až taká nová.
ingaur
22.01.08,10:51
Áno, zaregistrovala som sa minulý rok, ale nemala som ešte potrebu poradiť, asi iba raz
Tweety
22.01.08,10:54
Áno, zaregistrovala som sa minulý rok, ale nemala som ešte potrebu poradiť, asi iba raz
Ak si neštudovala príspevky, tak môžeš začať, je ich tu teda habadej.:)
Evanka
22.01.08,10:56
Áno, zaregistrovala som sa minulý rok, ale nemala som ešte potrebu poradiť, asi iba raz
Bolo by však dobré, keby sem nechodili ľudia iba pre radu, ale aby prispeli aj radou iným. ale pýtaj sa, určite ti niekto bude vedieť poradiť. Ešte predtým treba však zistiť, či tu už daná otázka nie je zodpovedaná.
ingaur
22.01.08,10:58
A môžem začať s otázkou u teba? Aký program by bol pre mňa najlepší, nie som platca dph, potrebujem si urobiť iba také veci, že príjem a výdaj :confused:
Zoltán Kovács
22.01.08,10:59
A môžem začať s otázkou u teba? Aký program by bol pre mňa najlepší, nie som platca dph, potrebujem si urobiť iba také veci, že príjem a výdaj :confused:

Príjem a výdaj čoho? Materiálu zo skladu, alebo tovaru, alebo máš na mysli zdaniteľné príjmy a výdaje?
ingaur
22.01.08,11:02
áno zdaniteľné príjmi.........
Zoltán Kovács
22.01.08,11:08
áno zdaniteľné príjmi.........

Nakukni do nasledujúcej sekcie:

http://www.porada.sk/f9-uctovne-a-ine-softvery.html
Jarka 1
22.01.08,11:29
Volám, sa Ingrid a dúfam, že budem môcť čerpať z vašich rád a skúseností!
Robím si svoje prvé daňové priznanie sama, takže otázok bude veeeeeeeeľmi veľa! ;)

Vitaj medzi nami a môžeš si byť istá, že tých otázok majú veľa aj ostatní členovia. Ak si ešte poradu neprelúskala celú, začni najprv tam, kde sa to týka Tvojho účtovníctva napr. jednoduché účtovníctvo, dane z príjmov a neskôr čítaj aj to, čo si myslíš, že nepotrebuješ. Vždy sa niečo nové dozvieš a nevieš, kedy to budeš potrebovať. Časom sa dopracuješ aj k tomu, že sa odvážiš niekomu poradiť, alebo napísať svoj názor. Čítaj po malých dávkach, inak budeš mať hlavu ako melón /moja vlastná skúsenosť pri prílišnej horlivosti/. Ak potrebuješ radu, odporúčam Ti napísať aj svoju predstavu riešenia a nielen čakať na hotové. Vtedy Ti ostatní poradia ochotnejšie, keď vidia, že sa snažíš /moja vlastná skúsenosť/. Tak teda držím palce.