Zorenka
22.01.08,13:12
Prosím o radu: podnikateľ stavia sídlo firmy.Je tesne pred dokončením. Nakoľko sa jedná o vysokú hodnotu stavby a nočných návštevníkov pribúdalo, má zabezpečenú strážnu službu stavby na noc a dni prac. pokoja. V JÚ som strážnu službu účtovala do nákladov /réžie/. Je tento postup správny, ale strážna služba zvyšuje obstarávaciu cenu budovy? Strážna služba bude pracovať i po kolaudácii a zaradení do užívania.
Tweety
22.01.08,12:27
Prosím o radu: podnikateľ stavia sídlo firmy.Je tesne pred dokončením. Nakoľko sa jedná o vysokú hodnotu stavby a nočných návštevníkov pribúdalo, má zabezpečenú strážnu službu stavby na noc a dni prac. pokoja. V JÚ som strážnu službu účtovala do nákladov /réžie/. Je tento postup správny, ale strážna služba zvyšuje obstarávaciu cenu budovy? Strážna služba bude pracovať i po kolaudácii a zaradení do užívania.Sú to služby.
Zorenka
22.01.08,14:10
opravujem otázku: Je tento postup správny, ALEBO strážna služba zvyšuje obstarávaciu hodnotu budovy?
Tweety
22.01.08,14:12
opravujem otázku: Je tento postup správny, ALEBO strážna služba zvyšuje obstarávaciu hodnotu budovy?
Už som napísala, že sú to služby, ktoré nemajú vplyv na OC stavby.
vikinka
22.01.08,14:13
Je to služba-prev.réžia,nepatrí do OC-jedine ak by ste ju tam zabudovali,myslím tým strážnu službu:D
Zorenka
22.01.08,17:34
ďakujem. A čo si myslíte o spotrebe el.energie a plynu? Energia sa doteraz využívala len pri stavebných prácach/ miešačky, rezanie,brúsenie a pod/
Vykurovanie plynom, odber od 11/07 na temperovanie stavby. Tieto náklady patria do OC? Ďakujem a prajem príjemný večer.