Verikef
22.01.08,14:07
Čaute, vie mi niekto poradiť že ako to bude s reg.pokladňami po prechode na Eurá. CCa koncom roka jedna známa chce začať podnikať s textilom. Má už teraz nakúpiť RP? Ako sa to vyrieši?
Díky, vopred za odpoveď.
mysimis
22.01.08,13:09
Registracné pokladne, ktoré sú teraz na trhu už nemajú problém ani duálne ukazovať ani s prechodom na euro.
Verikef
22.01.08,16:51
DíKY ZA ODPOVEĎ!
ajin
05.07.08,18:53
Prosim poradte mi, ci si musim k 1.8.2008 zakupit novu reg.pokladnu, ked mam 3 zamestnancov a poskytujem kadernicke sluzby? Dakujem
tetrisss
05.07.08,19:07
Prosim poradte mi, ci si musim k 1.8.2008 zakupit novu reg.pokladnu, ked mam 3 zamestnancov a poskytujem kadernicke sluzby? Dakujem
Zalezi, aku mas pokladnu, predpokladam, ze staru a tak povinnost dualneho zobrazovania konecnej sumy ti asi tazko splna, cize, v tomto pripade musis si novu europokladnu zakupit.
ajin
05.07.08,19:12
Ja som sa len chcela opytat, ci ju musim mat uz od 1.8., lebo som citala v ZbZ, ze ak zamestnavam do 5 zamestnancov, dualne zobrazenie musim mat na vyvesenom cenniku. Teda chapem to, ze zatial to postacuje
tetrisss
06.07.08,08:55
No ja som tento zakon pochopila tak, ze sa to tyka cien tovaru vystaveneho v predajni, pre teba cennik sluzieb, ale nezbavuje nas to povinnosti uvadzat koncovu cenu v registracnej pokladni.
abel
09.07.08,13:17
Ak má klient pokladňu, kde sa nedá nadstaviť duálne zobrazovanie, mohol by cenu v eurách dopisovať perom? Väčšinu platieb má cez faktúry, a kvôli 10 položkám mesačne nechce kupovať novú pokladňu.
Anja111
09.07.08,13:54
Ak má klient pokladňu, kde sa nedá nadstaviť duálne zobrazovanie, mohol by cenu v eurách dopisovať perom? Väčšinu platieb má cez faktúry, a kvôli 10 položkám mesačne nechce kupovať novú pokladňu.
Pozri napr. príspevok č. 11

http://www.porada.sk/t80871-p2-dualne-zobrazovanie-skk-eur.html
abel
10.07.08,07:16
Ďakujem, práve pred chvíľkou som to objavila a išla som tento príspevok vymazať. Je to presne to, na čo som sa pýtala.
lenycka78
19.07.08,20:41
Dobry vecer citala som vasu konverzaciu a ja mam podobny problem.
Podnikam s textilom, ale od 31.8.08 zatvaram prevadzku, nerada by som ale investovala 2500sk na zmenu pokladne, ked ju uz vlastne nebudem pouzivat, kedze rusime prevadzku. Hladam nejaku cesticku ako to obist... napadlo ma, ci by som tiez k dokladu nemohla davat vypisany prijmovy doklad s prepoctom??? alebo by sa to dalo nejako inak obist??? dakujem velmi za pomoc
Lenka
ola
20.07.08,04:25
alfa82
05.08.08,22:26
prosim vas poradte mi ako je to s tymi pokladnami. Pocula som ze sa moze na blocek aj dopisat konecna suma v eur. Ale potrebujem to najst v zakone kde sa otom konkretne pise. dakujem
VladoaKatka
06.08.08,03:35
prosim vas poradte mi ako je to s tymi pokladnami. Pocula som ze sa moze na blocek aj dopisat konecna suma v eur. Ale potrebujem to najst v zakone kde sa otom konkretne pise. dakujem

Do každej témy, na tú istú otázku, tu máš odpoveď:


4. Musí byť na doklade vydanom pokladnicou vytlačený aj konverzný kurz, ktorým sa podľa zákona o zavedení meny euro počas duálneho zobrazovania cien musí prepočítať celková cena nákupu?



Podľa § 18 ods. 3 zákona o zavedení meny euro "Duálne zobrazovanie sa povinne vykonáva výlučne podľa celého konverzného kurzu, pravidiel pre zaokrúhľovanie a ďalších pravidiel pre prechod na euro vrátane ustanoveného počtu desatinných miest pri duálnom zobrazovaní cien, jednotkových cien, platieb a iných hodnôt. Všade, kde sa vykonáva duálne zobrazenie, musí byť viditeľne sprístupnený aj konverzný kurz." Z uvedeného vyplýva, že zákon o zavedení meny euro ustanovuje také sprístupnenie konverzného kurzu pri duálnom zobrazovaní, aby bolo zjavne viditeľné. Aj keď uvedený zákon explicitne neustanovuje, že konverzný kurz musí byť vytlačený na doklade vydanom pokladnicou, pre lepšiu informovanosť zákazníkov (spotrebiteľov), by bolo užitočné aby bol konverzný kurz uvedený na doklade vydanom pokladnicou. Avšak jeho viditeľné sprístupnenie iným spôsobom by nebolo v rozpore so zákonom.

http://www.euromena.sk/najcastejsie-otazky-stq/9393s#0.7

Zákon je o duálnom zobrazovaní, ale nie o tom - Ako duálne nezobrazovať.

http://www.euromena.sk/dualne-zobrazovanie-cien-tovarov-a-sluzieb/9432s

a nezabudni si pozrieť a prečítať aj

http://www.euromena.sk/eticky-kodex/1570s