biaaa
22.01.08,14:18
Musi byt prosim Vas s.r.o. zapisana v ORSR ? Minule som si vsimol na jednej fakture od s.r.o. a mali tam dole napisane ze nie su registrovany v ORSR. Vie mi niekto na tuto temu povedat viac?
Zoltán Kovács
22.01.08,13:20
Musi byt prosim Vas s.r.o. zapisana v ORSR ? Minule som si vsimol na jednej fakture od s.r.o. a mali tam dole napisane ze nie su registrovany v ORSR. Vie mi niekto na tuto temu povedat viac?

Ak sro nie je zapísaná do OR, tak nevznikla a nemôže vykonávať podnikateľskú činnosť. Lebo dátum založenia je dátum podpisu spol.zmluvy, a dátum vzniku je dátum zápisu do OR.
biaaa
22.01.08,15:44
Nevies prosim ta paragraf kde je o tom pisane?
Johanka
22.01.08,15:51
Obchodný zákonník
§ 27


(1) Obchodný register je verejný zoznam zákonom ustanovených údajov (ďalej len "zapísané údaje"), ktorého súčasťou je zbierka zákonom ustanovených listín (ďalej len "zbierka listín").

(2) Do obchodného registra sa zapisujú

a) obchodné spoločnosti, družstvá, iné právnické osoby, o ktorých to ustanoví osobitný zákon, právnické osoby založené podľa práva Európskych spoločenstiev, podniky a organizačné zložky podnikov zahraničných osôb,
b) odštepné závody a iné organizačné zložky podnikov, ak tak ustanoví osobitný zákon,
c) fyzické osoby s trvalým pobytom na území Slovenskej republiky, ktoré sú podnikateľmi podľa tohto zákona a ktoré sa do obchodného registra zapisujú na vlastnú žiadosť, alebo ak tak ustanoví osobitný zákon
(ďalej len zapísaná osoba ).



§ 56

(1) Obchodná spoločnosť (ďalej len "spoločnosť") je právnickou osobou založenou za účelom podnikania. Spoločnosťami sú verejná obchodná spoločnosť, komanditná spoločnosť, spoločnosť s ručením obmedzeným a akciová spoločnosť. Spoločnosť s ručením obmedzeným a akciová spoločnosť môžu byť založené aj za iným účelom, pokiaľ to osobitný zákon nezakazuje.
Zoltán Kovács
22.01.08,17:00
Doplním, na podporu môjho tvrdenia nasledovné:

Obchodný zákonník

§ 62
Vznik spoločnosti

(1) Spoločnosť vzniká dňom, ku ktorému bola zapísaná do obchodného registra. Návrh na zápis do obchodného registra sa musí podať do 90 dní od založenia spoločnosti (§ 57) alebo od doručenia listiny, ktorou sa preukazuje živnostenské alebo iné podnikateľské oprávnenie.

Teda ak spoločnosť nie je zapísaná do OR, vlastne ani nevznikla.
biaaa
23.01.08,09:35
AHAAA, lebo prospevok johanky si vysvetlujem ze to nieje povinnost, ale podla tvojho prispevku je dost jasne ze tym padom ani nevznikla - ale nerozumiem teda preco existuje s.r.o. bez zapisu v ORSR. (ako som pisal v prvom prispevku). Ja som si myslel ze ked dostane povedzme s.r.o. zivnostenske opravnenie moze podnikat. Lebo ked napriklad nieje splatena vyska vkladov potrebnych na zapsi do OR ale s.r.o. bola napriek tomu zalozena by to teoreticky bolo aj logicke
Zoltán Kovács
23.01.08,09:41
AHAAA, lebo prospevok johanky si vysvetlujem ze to nieje povinnost, ale podla tvojho prispevku je dost jasne ze tym padom ani nevznikla - ale nerozumiem teda preco existuje s.r.o. bez zapisu v ORSR. (ako som pisal v prvom prispevku). Ja som si myslel ze ked dostane povedzme s.r.o. zivnostenske opravnenie moze podnikat. Lebo ked napriklad nieje splatena vyska vkladov potrebnych na zapsi do OR ale s.r.o. bola napriek tomu zalozena by to teoreticky bolo aj logicke

Napr. IČO prideluje OR sro. Tak neviem ako môžu mať ičo napríklad.
tanina11
23.01.08,09:49
IČO prideľuje Živnostenský úrad, vydá na každú činnosť živnstenský list. Následne, myslím, že je to do 30 dní vzniká povinnosť zapísať s.r.o. do obchodného registra, je potrebné k tormu doložiť dosť listín.

Následne po zapísaní vzniká s.r.o.. Len nechápem ako mohli faktúrovať, keď nemajú DIČ, to vydá daňový až po zapísaní do obchodného registra. :D
Zoltán Kovács
23.01.08,09:57
IČO prideľuje Živnostenský úrad, vydá na každú činnosť živnstenský list. Následne, myslím, že je to do 30 dní vzniká povinnosť zapísať s.r.o. do obchodného registra, je potrebné k tormu doložiť dosť listín.

Následne po zapísaní vzniká s.r.o.. Len nechápem ako mohli faktúrovať, keď nemajú DIČ, to vydá daňový až po zapísaní do obchodného registra. :D

Keď som ja zakladal sro, ičo prideľoval OR, a do 30 dni som musel ohlásiť ičo na živn.úrad. Bolo to v 01/2007. Možné je, že od novely živn.zákona to funguje inak.
tanina11
23.01.08,11:22
Ja som zakladala s.r.o. k 1.1.2008. Najskôr treba navšíviť ŽU, ten vydá oprávnenie s už prideleným IČO. Následne treba navšíviť obchodný register s návrhom, kolkom 10000 SKK, s veľa prehláseniami a samozrejme so živnostenským oprávenním, ktoré výdá ŽU.
šromo
25.01.08,18:42
A nemôže sa jednať o českú s.r.o, ktorá má na Slovensku iba pobočku?
Zoltán Kovács
25.01.08,18:47
A nemôže sa jednať o českú s.r.o, ktorá má na Slovensku iba pobočku?

To by mali byť potom zapísaný v českom registri.
šromo
25.01.08,19:22
doslova to sa píše v otázke "s.r.o. nie je zapísaná v OR SR".
Neuvádza sa, že nie je registrovaná v inom štáte.
Zoltán Kovács
25.01.08,19:27
doslova to sa píše v otázke "s.r.o. nie je zapísaná v OR SR".
Neuvádza sa, že nie je registrovaná v inom štáte.

Pobočka, organizačná zložka zahraničného subjektu sa zapisuje do OR SR.
šromo
25.01.08,19:41
Tak s týmto som si nebola celkom istá. Už som zasmúdrejšia. Aj bez študovania zákonov.
Porada je skrátka fajn a Poraďáci ešte viac
Tanče
25.01.08,19:51
nuž, a čo tak fiktívna sro? Skus overiť či sú registrovaní na daňovom úrade. Dajte si bacha aby vám nevyhodili pri kontrole vydavky za tieto faktúry, ak sú to podvodníci.
Oberon
19.08.08,12:35
Hehe celkom som sa pobavil na niektorych spekulaciach...ale najviac mi rozum stoji nad vyhlasenim "sme s.r.o. ale nie sme zapisani v obchodnom registri" to je uplna blbost...neviem si to predstavit ako by mohla taka sro-cka existovat.

ps: no podla stastistickeho uradu (ktory je presne tym organom co "vyraba" a prideluje ICO) - tak ICO udeli spolocnosti registrovy sud..a nie zivnostensky urad.