nextone
22.01.08,14:41
Po doručení výpisu z OR by som sa chcela registrovať na daňový úrad, ako dobrovolný platca DPH. Pravdepodobne mi kartičku s DPH číslom zašlú o 30 (ak sa mýlim, opravte ma). Ako postupovať, keď potrebujem zmeniť zmluvy (ihneď ) so zákazníkmi a nebudem mať IČ DPH?
Môžem podpísať tieto zmluvy aj bez tohto údaju a neskôr im oznámiť, že som platca DPH?
(zmluvy mám podpísané, ako SZČO, takže pôjde pravdepodobne o dodatky)

Čo mi poradíte?


Dúfam, že som zaradila tému správne...?!:rolleyes:
Zoltán Kovács
22.01.08,13:46
Po doručení výpisu z OR by som sa chcela registrovať na daňový úrad, ako dobrovolný platca DPH. Pravdepodobne mi kartičku s DPH číslom zašlú o 30 (ak sa mýlim, opravte ma). Ako postupovať, keď potrebujem zmeniť zmluvy (ihneď ) so zákazníkmi a nebudem mať IČ DPH?
Môžem podpísať tieto zmluvy aj bez tohto údaju a neskôr im oznámiť, že som platca DPH?
(zmluvy mám podpísané, ako SZČO, takže pôjde pravdepodobne o dodatky)

Čo mi poradíte?


Dúfam, že som zaradila tému správne...?!:rolleyes:

Budeš potrebovať nové zmluvy. Sú to dva samostatné právne subjekty. Zmluvy sa môžu podpísať a dodatočne oznámiť, že si sa stal platiteľom DPH.
nextone
22.01.08,13:51
Budeš potrebovať nové zmluvy. Sú to dva samostatné právne subjekty. Zmluvy sa môžu podpísať a dodatočne oznámiť, že si sa stal platiteľom DPH.

Čiže nebude s tým problém, ak IČ DPH, nebude v zmluve?
Johanka
22.01.08,13:53
Nakoľko si dodávateľ, tak asi nebudú zákazníci nadšení tým, že určitý čas nebude ich dodávateľ platiteľom DPH....
Osobne by som išla na DÚ pokúsiť sa o skrátenie 30-dňovej lehoty ;).
nextone
22.01.08,13:55
Nakoľko si dodávateľ, tak asi nebudú zákazníci nadšení tým, že určitý čas nebude ich dodávateľ platiteľom DPH....
Osobne by som išla na DÚ pokúsiť sa o skrátenie 30-dňovej lehoty ;).

S tým nebude problém, lebo nie som platca ani teraz :o)

Ale ďakujem za radu