bran
22.01.08,15:30
Ahojte poradaci,
potreboval by som zistit odpoved na dost specificku otazku okolo SRO resp. zivnosti, pripadne ich kombinacie s TPP a pracou v zahranici.
Ide o toto:
Od 1.marca by som mal zacat pracovat pre Slovensku firmu na projekte v zahranici (v EU). Firma chce aby som bol zamestnany u nich za minimalnu mzdu a zaroven mal s nimi zmluvu ako zivnostnik resp. SRO a zbytok platu by mi vyplacali na zmluvu s mojou SRO/zivnostou. Vraj je to koli tomu, ze ak by som bol iba zivnostnik/SRO, tak by som sa musel registrovat v zahranici. Tym ze by som bol aj zamestnanec, tak by ma tam firma poslala ako zamestnanca a odpadla by mi administrativa v zahranici.
Otazky:
1. Ak som zivnostnik a poskytujem sluzbu v zahranici, ale Slovenskej firme, potrebujem sa registrovat aj inde ako na Slovensku ?
2. To iste ako otazka cislo 1 ale pre SRO.
3. V pripade ze by som bol naozaj zamestnanec aj zivnostnik, mohol by som si ako zivnostnik/SRO uplatnovat naklady vzniknute v zahranici, kde som vyslany ako zamestnanec ?
4. Je vobec legalne pracovat na TPP a zaroven na zivnost pre toho isteho zamestnavatela a este k tomu aj na tom istom projekte ?
5. Co je vyhodnejse v mojom pripade ?
- iba SRO
- iba zivnost
- SRO + TPP
- zivnost + TPP

Vdaka